فهرست

بازتاب اخبار

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آوج برگزار شد


جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آوج با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، فرماندار آوج، بخشدار مرکزی، معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، معاونت اداره کل کتابخانه ها، کارشناس انجمن های اداره، ریاست اداره کتابخانه های عمومی آوج و دهیاران شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، در این جلسه در رابطه با راه اندازی کتابخانه های عمومی نهادی  و کتابخانه های سیار صحبت و تبادل نظر شد و با ابراز تمایل و استقبال دهیاران مناطق مختلف آوج ، بنا شد برنامه ریزی های مدون جهت راه اندازی کتابخانه و توسعه ی فعالیت های فرهنگی در این شهرستان صورت پذیرد.
نصرالله علیرضایی فرماندار آوج در این جلسه گفت: باید بپذیریم که کتاب در جامعه ی ما خیلی غریب واقع شده است و این را زمانی متوجه می شویم که ببنیم اگر کتابخانه ها تعطیل شوند ، کتابی چاپ نشود و  چاپ کتاب ها به حداقل برسد، کمبود کتاب در جامعه احساس خواهد شد یا نه!
وی ادامه داد: تا زمانی که اولویت های نظام هنجاری ما ، اولویت های فرهنگی و مطالعه و کتابخوانی نباشد، هرگز به توسعه ی پایدار  نخواهیم رسید ، در واقع هر کس که دلسوز این مردم است باید بداند که هیچ جامعه ای توسعه پیدا نمی کند مگر اینکه آن ملت اهل مطالعه و کتاب شوند .
علیرضایی افزود: شاید افراد بسیاری را دیده اید که می توانند به راحتی حرف بزنند ولی اگر به همان افراد گفته شود که چند خط بنویسند برایشان بسیار دشوار خواهد بود که این امر نشان می دهد ، نوشتن کاری تخصصی و دشوار است و باید قدر و ارزش نویسندگان برجسته و فاخر را دانست .
فرماندار آوج تاکید کرد: ملتی که اهل فرهنگ است به شاعران ، نویسندگان و ادبا عزت و احترام می گذارد و وجود آن ها را غنیمت می داند.
وی با اشاره به اینکه  فرهنگ کتاب و کتابخوانی را با اهدای کتاب به مناسبت های مختلف می توان ترویج داد افزود: اگر هر کس درهر جایگاهی که هست در صورتی که به کتاب و مطالعه اهمیت بیشتری بدهد ، در سال های بعد شاهد توسعه ی مطالعه ی مفید و تربیت نسلی فرهیخته و آگاه خواهیم بود .
علیرضایی تصریح کرد: کار فرهنگی کاری زمان بر است و شاید خیلی زود شاهد نتایج زحماتی که می کشیم نباشیم ولی مهم این است که دست از تلاش برنداریم و همچنان به برنامه ریزی های مدون و مفید فرهنگی ادامه دهیم ، زیرا  تنها د راین صورت است که نسلی تربیت خواهد شد که با مطالعه و دانش مفید،  انس خواهند داشت.
فاطمه محمدبیگی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در این جلسه گفت: کتابخانه های عمومی امروزه به عنوان مجموعه های غنی خدمات فرهنگی ، بازوی فرهنگی جامعه هستند، که با انجام خدمات متنوع فرهنگی می توانند در کاهش آسیب های اجتماعی نیز موثر باشند.
وی ادامه داد: در این راستا اداره کل کتابخانه های عمومی استان، آماده راه اندازی کتابخانه در تمامی مناطق به ویژه مناطق محروم و دورافتاده است تا امکان ارایه ی خدمات فرهنگی برای تمامی اقشار از هر سطح تحصیلی و فرهنگی و درآمدی مهیا شود .
این مسئول خاطرنشان کرد: همکاری فرماندار آوج در توسعه ی کمی و کیفی خدمات فرهنگی در شهرستان آوج قابل تقدیر است که با حمایت و همراهی ایشان توانستیم اقدامات لازم جهت تاسیس کتابخانه در روستای اردلان را به انجام برسانیم و به زودی در سایر مناطق این شهرستان محروم نیز کتابخانه هایی راه اندازی خواهیم کرد.
در این جلسه همچنین رستمی معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، صوفی بخشدار، موسوی رییس فرهنگ و ارشاد اسلامی آوج و دهیاران حاضر در جلسه ، صحبت های خود را مطرح کردند .


 
عكس های مرتبط :