فهرست

اخبار شهرستان‌ها

نشست بزرگداشت نظامی در کتابخانه  شهید بهشتی تاکستان برگزارشد


به مناسبت بزرگداشت مقام نظامی، نشستی ادبی با حضور گسترده ادبا و فرهیختگان در تاکستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های استان قزوین ،به مناسبت ۲۱ اسفند روز نظامی گنجوی،  محفل ادبی علامه قزوینی با میزبانی اداره کتابخانه های شهرستان تاکستان و با حضور علاقمندان،پژوهشگران و شاعران در کتابخانه شهید بهشتی شهرستان تاکستان برگزار شد.
در این نشست فاطمه محمد بیگی،مدیرکل کتابخانه های استان ضمن بزرگداشت مقام این شاعر بزرگ گفت: رویکرد ما ترویج فرهنگ کتابخوانی در سطح استان است و سعی داریم که فضای کتابخانه ها را با کمک مسئولین توسعه دهیم و محافل ادبی را در سطح شهرستان ها برگزار کنیم.
همچنین در این برنامه که اجرای آن را سید محمد حسین ابوترابی به عهده داشت،استاد علی پدرام از شاعران پیشکسوت تاکستان در خصوص زندگینامه نظامی مطالبی را عنوان کرد سپس سایر استادان از جمله علیرضا آقایی،خسرو رحمانی،اسدالله رحمانی،غلامرضا سرخوش،رضا رحمانی،مهران رحمانی،ناهید سادات حیاتی  مطالبی را در خصوص خمسه نظامی مطرح کردند.
سپس سید محمد حسین ابوترابی کتاب "زیبایی شناسی عاشق و معشوق در منظومه های نظامی" اثر دکتر حمید عابدیها را معرفی کرد.
در ادامه کودکان و نوجوانان نیز اشعاری را از حافظ و خیام برای حاضران دکلمه کردند و خواننده استاد سبک رو چند بیت مناجاتی را از مخزن الاسرار نظامی با آواز تقدیم حضار کرد.تصاویر در بخش گزارش تصویری سایت