فهرست

اخبار شهرستان‌ها

اهدا کتاب به کتابخانه های عمومی شهرستان البرز

سعید مالک پور رئیس هیات حل اختلاف شهرستان البرز از کتابخانه عمومی علامه دهخدا بازدید و در این اقدام 100 نسخه کتاب به کتابخانه های شهرستان البرز اهدا کرد.
به گزارش روابط عمومی کتابخانه های عمومی استان قزوین، کتابخانه عمومی علامه دهخدا با هدف افزایش منابع کتابخانه و جلب رضایت حداکثری مخاطبان، برنامه های اطلاع رسانی و تبلیغاتی مختلفی را با محوریت جذب کتب اهدایی انجام داده که موجب جلب هرچه بیشتر منابع مفید به کتابخانه های این شهرستان شده است.
از جمله طی اقدامی سعید مالک پور رئیس هیات حل اختلاف شهرستان البرز ضمن بازدید از کتابخانه تعداد 100 نسخه کتاب اهدا کرد و در رابطه با اهمیت کتابخانه های عمومی گفت: کتابخانه های عمومی با نقش راهبردی و مهم خود در جامعه می توانند در پیشگیری از انواع جرم ها و ناهنجاری و آسیب های جامعه نقش مهمی داشته باشند.
وی با اشاره به نقش هیات های حل اختلاف در حل و فصل و رسیدن به صلح و سازش میان شهروندان  عنوان کرد: هرچه کتابخانه و مراجعه به این مکان فرهنگی از طرف شهروندان بیشتر باشد محاکم و هیات های حل اختلاف کمتر شاهد ارجاع پرونده ها خواهند بود زیرا با افزایش آگاهی و بصیرت، ناهنجاری ها کاهش خواهد یافت.
در این دیدار همچنین سعید محمدخانی رئیس اداره کتابخانه های شهرستان البرز ضمن تقدیر از این اقدام گفت: سنت اهدا کتاب توسط مسئولین محترم می تواند یاریگر کتابداران  در به روز رسانی منابع مطالعاتی کتابخانه ها باشد.