فهرست

اخبار برگزيده

کتابخانه های قزوین در راستای اجرای برنامه های جوانی جمیعت تقدیر شدند


اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین در راستای اجرای برنامه های موثر فرهنگی اجتماعی برای جوانی جمعیت، توسط استانداری قزوین، مورد تقدیر قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی کتابخانه های عمومی استان قزوین، قانون حمایت از جوانی جمعیت که با نام قانون جوانی جمعیت شناخته می‌شود، قانونی است که بر اساس اصل ۸۵ قانون اساسی کشور، در کمیسیون مربوطه مورد تصویب واقع شده است. این قانون از جمله قوانینی است که با هدف اصلاح ترکیب هرم جمعیتی کشور تدوین شده است. زیرا  مسأله جمعیت از دیرباز به عنوان یکی از مولفه‌های قدرت در بین کشورهای جوان مورد توجه بوده و ترکیب جمعیتی یک کشور بر روند پیشرفت اقتصادی و اجتماعی آن موثر است.
در این راستا اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین همسو با اهداف و اولویت های دولت، با اجرای نشست های فرهنگی، جلسات معرفی کتاب، کارگاه های مشاوره و روانشناسی، نشست های مطالعاتی، جلسات آنلاین و یا حضوری و همکاری با سایر ادارات و مجموعه ها در راستای اجرای طرح جوانی جمعیت گام های بلندی برداشته است.
با توجه به مطالب مذکور با بررسی های به عمل آمده و در همین رابطه طی جایزه جوانی جمعیت که با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مدیران، مسئولان و استاندار قزوین برگزار شد، لوح تقدیری از جانب محمدمهدی اعلائی استاندار قزوین به مدیران کل دستگاه های برگزیده در این زمینه اعطا شد.

در بخشی از این لوح تقدیر آمده:


رشد و بالندگی و شکوفایی ایران قوی، مرهون تلاش پرشور، مجدانه و آینده گری مردان و زنانی است که در مقاطع مختلف تاریخ برای فتح قله های تعالی حرکت کرده و مصمم باقی مانده اند.
دومین رویداد استانی اهدای جایزه جوانی جمعیت فرصت مغتنمی است برای پاسداشت مقام و تجلیل از کسانی که آینده این مرز و بوم را رقم می زنند، به این وسیله از خدمات ارزشمند سرکارعالی که با توجه به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با استفاده از ظرفیت های موجود در جهت حمایت از نهاد خانواده و جوانی جمعیت تلاش نموده اید، تقدیر و تشکر نموده و ازدرگاه خداوند متعال دوام توفیقات شما را مسئلت می نمایم.


محمدمهدی اعلائی
استاندار قزوین