فهرست

شهرستان بوئين زهرا


نماینده مردم بویین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی؛ ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در ایجاد نشاط اجتماعی مؤثر است
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین با نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی قزوین، فاطمه محمدبیگی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین با حضور در شهرستان بوئین زهرا با روح اله عباسپور، نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.
محمدبیگی، ضمن تقدیر و تشکر از حمایت های نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:  با توجه به اینکه در برخی از مناطق کتابخانه تنها مرکز برای ارائه خدمت است، با تبدیل کتابخانه‌ها به پایگاه‌های فرهنگی و اجتماعی در راستای عمل به شعار سال و بیانیه گام دوم انقلاب برنامه های متعددی در حال تدوین و اجرا است همچنین در این راستا تفاهم نامه های متعددی نیز با برخی دستگاه‌ها منعقد شده است.
وی دسترسی مردم به کتابخانه‌های عمومی را از حداقل نیازهای ضروری و فرهنگی در هر منطقه عنوان کرد و ادامه داد: امیدواریم با راه اندازی کتابخانه سیار در روستاهای شهرستان بوئین زهرا و آوج به زودی شاهد افتتاح کتابخانه در این مناطق و گسترش عدالت فرهنگی در مناطق کم برخوردار باشیم. 
محمدبیگی در این دیدار از پیگیری های مستمر رئیس اداره شهرستان بوئین زهرا در راستای تحقق ماده 172 قانون مالیات و رایزنی با شرکت های متعدد و حصول نتیجه که برای نخستین بار در سطح کتابخانه های عمومی استان انجام شد تقدیر کرد. 
در ادامه هادی روحی زهرایی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بوئین زهرا ضمن ابراز خرسندی از تعامل و همکاری دستگاههای اجرایی به ویژه نهادهای فرهنگی برای نهادینه کردن فرهنگ مطالعه در شهرستان بوئین زهرا گفت: با توجه به جمعیت زیاد فرهیختگان شهرستان، باید از تمام پتانسیل ها برای جذب مخاطبان به کتابخانه‌ها استفاده شود.
 وی افزود: خوشبختانه تمام مسئولین در سراسر شهرستان دغدغه های فرهنگی دارند و با رویی گشاده، دعوت اداره کتابخانه ها برای ترویج کتابخوانی را پذیرا می شوند.
سپس نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر و تشکر از پیگیری مدیر کل و رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان در ترویج فرهنگ کتابخوانی و این که استان قزوین و شهرستان بوئین زهرا رشد بسیاری در این زمینه داشته است افزود: بنده هم به سهم خود کمک کرده تا قدمی در جهت پیشرفت کتابخانه ها داشته باشیم زیرا مقوله فرهنگ و کتابخوانی امر بسیار مهمی است و باید از سوی مجلس شورای اسلامی مورد حمایت قرار گیرد. ایشان بیان کردند می توان با تعامل بین شهرداری، شورای شهر و اداره کل کتابخانه‌ها در خصوص تأدیه سهم نیم درصد و سایر موارد قانونی مربوط به کتابخانه ها اقدام کرد.
وی با اشاره به صنعتی بودن شهرستان بوئین زهرا گفت: با استفاده از ظرفیت صاحبان صنایع، بویژه صنایع خرد جهت تجهیز و راه اندازی کتابخانه‌های عمومی می توان سرانه فضای کتابخانه های شهرستان را افزایش داد.
عباسپور اذعان داشت: افتتاح کتابخانه مرکزی مهمترین مطالبه فرهنگی مردم شهرستان است که باید با حمایت مسئولین استان و تلاش مسئولین شهرستان هرچه زودتر به بهره برداری برسد.
نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: تلاش می کنیم موانع و مشکلات پیش روی پروژه کتابخانه مرکزی بوئین زهرا را نیز مرتفع سازیم تا این مرکز  نیز در کمترین زمان ممکن آغاز به کار نماید.