كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیام سال اداره کل کتابخانه ها
پیوندها
جشنواره رضوی
خبرگزاری ها
طرح فرا خوان آمایش
فايل ها
کتاب خوان اردیبهشت 98
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود
یییی

مم

لللل

ققق

ثثثث

ثثثث

ثثث

ثثث

گگگ

ببب

ببب

بببب

ببب

بببب
1398/2/21 شنبه خبرهایی از آخرین اقدامات کتابخانه های عمومی طباطبایی اسفرورین و شهید بهشتی تاکستان

برگزاری مسابقه نویسندگی با موضوع معلم و شهید مطهری به مناسبت هفته معلم

دراین نشست ابتدا خلاصه زندگی شهید مطهری بیان شد و در مورد روز معلم و بیان ارزش مقام معلم مطالبی تشریح شد. و در ادامه از حاضرین خواسته شد دلنوشته و مطالبی در خصوص روز معلم و شهید مطهری  نگارش کنند.بعد از نگارش دلنوشته به بهترین نوشته جایزه ای از طرف کتابخانه اسفرورین اهداشد.

معرفی کتابهای بوستان و گلستان سعدی

یکی دیگر از فعالیت های کتابخانه اسفرورین آشنایی اعضا با آثار شاعر بزرک سعدی شیرازی است بدین منظور کتابهای بوستان وگلستان برای دوستان معرفی شد پندها و آرزوهای سعدی در بوستان بیش از دیگر آثار او جلوه گر است مدینه فاضله ای را که سعدی  به دنبال آن بود، در بوستان تصویر کرده است. گلستان به سبب نثر مسجع و آهنگین خود زیباترین کتاب نثر فارسی است

جمع خوانی فرازهایی ازکتاب نهج البلاغه

جمع‌خوانی فرازهایی از «نهج‌البلاغه» با حضور دختران بسیجی حلقه صالحین در کتابخانه عمومی علامه طباطبایی برگزار شد.

این جلسه به‌ منظور بررسی جلوه‌های شخصیتی امام علی‌(ع) و ویژگی‌های منحصر به‌ فرد نهج‌البلاغه تشکیل‌ شد.

آموزش کاردستی برای کودکان در بخش کودک کتابخانه از فعالیت هایی که هر هفته برای اعضای مشتاق و فعال برگزار میشود طی این کارگاه آموزشی از کاغذهای باطله کاردستی های توسط دانش آموزان  ساخته میشود این انگیزه را ایجاد میکند که هر چیزی دور ریختنی بدون استفاده نیست و میتوان خلاقیتی خلق کرد.

برنامه های فرهنگی رضوی کتابخانه شهید بهشتی

با هدف آشنایی هرچه بیشتر اعضا به خصوص اعضای کودک با جشنواره رضوی، نشست جمع خوانی کتاب" 8 قصه از زندگانی امام جواد(ع) برای کودکان" در بخش کودک کتابخانه برگزار شد. در این نشست کودکان ضمن آشنایی با زندگی امام جواد(ع)، بخش هایی از کتاب را با هم جمع خوانی کردند. این کتاب یکی از 4 کتاب رد ه سنی کودک درنهمین جشنواره کتابخوانی رضوی است.

همچنین نمایشگاهی با موضوع " منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی"  برای آشنایی مراجعه کنندگان کتابخانه با جشنواره و نحوه شرکت در مسابقه و کتابهای رده های سنی مختلف در کتابخانه دایر شده است. که در آن منابع جشنواره رضوی در معرض دید اعضا قرار  داده شده است و ضمن آن کتابداران کتابخانه با ارئه توضیحاتی روند مسابقه را برای اعضا توضیح می دهند.

" بخش استان شناسی" کتابخانه شهید بهشتی نیز با هدف معرفی مشاهیر استان قزوین و همچنین آشنایی با آثارشان افتتاح شد.

بيشتر