ارتباط با مدیر کل
اخبار1398/4/11 سه‌شنبه نگاهی به اقدامات کتابخانه های هلال احمر و دانش نصرت اباد در حوزه ی آسیب های اجتماعی

کتابخانه عمومی شهدای امدادگر هلال احمر قزوین

کتاب "مواد مخدر هرگز! راهنمای دختران و پسران" ، نوشته ی آنیتا نایک،  با ترجمه فاطمه زمانی، به مناسبت پنجم تیرماه، روز جهانی مبارزه با مواد مخدر، در كتابخانه شهدای امدادگر هلال احمر جمع خوانی شد. / این کتاب، ترجمه ای است از کتاب drugs ، نوشته آنیتا نایک که به مسئله مواد مخدر و تاثیرات سوء آن بر سلامت جسمی و روحی افراد به خصوص ، جوانان و نوجوانان پرداخته است.

با توجه به اینکه اکثریت جمعیت کشور ما جوان هستند؛ این خطر را باید با دقت و وسواس بیشتری بررسی کرد و اقدامات مفیدتر و مناسب تری را انجام داد. همچنین باید به قشر جوان، آموزشها و آگاهی های لازم را ارائه نمود.

این کتاب به زبان علمی و در بیانی ساده، فواید زودگذر و معایب طولانی مدت انواع مواد مخدر و دخانیات را به ویژه برای دانش آموزان بیان می کند. در واقع این کتاب به جوانان نمی گوید که چه کارهایی انجام ندهید، فقط به سادگی به آنان می‌گوید وقتی از مواد مخدر استفاده می کنند، برایشان چه اتفاقی می افتد.

***************

کتابخانه عمومی دانش نصرت آباد

به مناسبت روز مبارزه با مواد مخدرنشست کتاب خوان کتابخانه ای با حضور اعضای فعال کتابخانه برگزار شد.

در این نشست کتاب هایی مناسب و مفید در حوزه ی شناخت آسیب های مفید و آموزنده در حوزه ی آسیب های اجتماعی و مبارزه با انحرافات اخلاقی و  اجتماعی معرفی و به اشتراک گذاشته شد.  به نام های فرزانه حسن زاده درمورد معمای بحران اعتیاد درجهان، فاطمه حدودی درمورد روانشناسی مواد افیونی،فائزه افشار درمورد خانواده و اعتیاد وفاطمه امینی درمورد کلیدهای پیشگیری و مقابله اعتیاد در نوجوان و جوان  با حضور کتابدار این کتابخانه در کتابخانه دانش برگزار شد.

نمایشگاه کتاب از کتاب هایی با موضوع های کلیدهای پیشگیری  و مقابله با عتیاد در نوجوان و جوان ،گامی فراسوی روانشناسی سوء مصرف مواد افیونی ، معمای بحران اعتیاد در جهان ، خانواده و اعتیاد ،مجموعه پیشگیری از اعتیاد، پیشگیری از جرم تولید مواد مخدر،پیشگیری از جرم قاچاق مواد مخدر،پیشگیری از جرم مصرف مواد مخدر،مدیریت شهری و پیشگیری از اعتیاد، مرداب اعتیاد، مقابله و درمان اعتیاد و فرزندان ما ، در کتابخانه عمومی دانش نصرت آباد برگزار شد.

کلاس نقاشی  نیز از دیگر اقدامات انجام شده در این کتابخانه بودند.

بيشتر
میز خدمت
نورسیده ها
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 508507
تعداد بازديد کنندگان سايت: 240907010 تعداد بازديد زيرپورتال: 516000 اين زيرپورتال امروز: 544 سایت در امروز: 49246 اين صفحه امروز: 473
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved