اخبار
ممم

مم

ننن

..کک

وم

نمنم

نمنم

یسی

یسیسی

یییی

2323

ممک

23

ثثث
1398/4/15 شنبه نشست های مفید فرهنگی اجتماعی در کتابخانه صاحب الزمان(عج) بویین زهرا برگزار میشود

به گزارش روابط عمومی کتابخانه های عمومی قزوین، کتابخانه عمومی صاحب الزمان (عج) بویین زهرا اقدامات مختلفی با هدف افزایش فرهنگ و دانش اعضا به ویژه اعضای کودک و نوجوان انجام می دهد .

در این راستا و با هدف تقویت حس مسئولیت پذیری اجتماعی در برابر مسائل عمومی و مشارکت در مسائل شهری، با برگزاری جلساتی فرهنگی و جذاب، مفاهیم مربوط به حقوق شهروندی و صیانت از آن برای کودکان توضیح داده شد.

در این جلسات کودکان با مصادیق حقوق شهروندی از جمله احترام به دیگران، پرهیز از ریختن زباله در مکان های نامناسب ، بلند صحبت نکردن در اماکن عمومی ،خودداری از توهین و بی احترامی به شهروندان ،رعایت ادب در کلام، توجه به افراد سالمند آشنا شدند.

همچنین کتاب " راهنمای عملی بازیافت برای دانش آموزان " ترجمه: هایده کروبی که شامل مطالب بسیار کاربردی در زمینه  بازیافت زباله است برای کودکان به زبان ساده معرفی شد.

از دیگر برنامه های اجرا شده در این نشست ، قصه گویی با عنوان "دوچرخه پیر" بود که به مقوله بازیافت می پرداخت. همچنین کودکان بعد از شنیدن قصه نقاشی های زیبایی با موضوع تفکیک زباله کشیدند.

گفتنی است کارگاه آموزش مهارت قصه گویی برای مادران و کودکان در کتابخانه صاحب الزمان(عج) بویین زهرا برگزارشد. در این کارگاه به نکات مهم در قصه گویی همچون انتخاب قصه متناسب با سن کودک، بازپردازی قصه و استفاده از ابزارهای مختلف در رساندن بهتر مفهوم قصه به کودکان اشاره شد.

سپس ابتدا مادران برای فرزندان خود و سپس بچه ها برای مادران قصه گویی کردند.و به صورت عملی نکات آموزش داده شده تمرین شد.

همچنین از آنجا که بازی نقش موثری در رشد فکری کودک دارد بازی گروهی پرتاب حلقه در میان چهار گروه از بچه ها اجرا شد .

در این بازی کودکان، مشارکت و همکاری، پاره ای از قوانین و مقررات، رعایت نوبت و ... را آموختند  و بسیاری از رفتارهای ضد اجتماعی مثل تقلب کردن ، گوشه گیری و فقدان رولبط دوستانه را شناختند .

بيشتر