ارتباط با مدیر کل
اخبار
1398/4/16 يكشنبه رئیس کل دادگستری قزوین: کاهش آسیب های اجتماعی با ترویج کتابخوانی در جامعه محقق می شود

رئیس کل دادگستری قزوین گفت:‌کاهش آسیب های اجتماعی با ترویج کتابخوانی در جامعه محقق می شود و برگزاری مسابقات فرهنگی از جمله جشنواره کتابخوانی رضوی گامی در تحقق این مسیر هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، حجت الاسلام و المسلمین نورالله قدرتی ضمن تقدیر از برگزاری فعالیت های فرهنگی مفید در استان گفت:‌ سال هاست مسئله مبارزه با آسیب های اجتماعی و اجرای طرح های پیشگیرانه در کشور مطرح است این در حالی است که کتاب به عنوان یک عنصر فرهنگی قوی و ابزاری مناسب برای پیشگیری میتواند در این مسیر کمک کننده باشد.

وی افزود‌:‌ مطالعات بسیاری در دنیا نشان داده که مطالعه و کتابخوانی نقش قابل توجهی در کاهش آسیب های اجتماعی ایفا کرده است از این رو میتوان با برنامه ریزی مناسب و در دسترس قرار دادن این ابزار فرهنگی در مسیر پیشگیری و درمان آسیب های اجتماعی گام برداریم.

رئیس کل دادگستری استان قزوین به برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی اشاره و گفت:‌این جشنواره کتابخوانی با معرفی منابع برتر در حوزه فرهنگ رضوی و تبیین ابعاد مختلف زندگی اهل بیت(ع) تلاش کرده است تا روش درست زندگی را به گروه های مختلف سنی ارائه کند.

قدرتی عنوان کرد:‌ همین که کتاب های مناسب در سیره رضوی در گروه های سنی مختلف از کودکان تا بزرگسالان متناسب با نیاز مخاطبین گردآوری و معرفی شده است میتواند زمینه مناسبی برای ترویج این فرهنگ و از سوی دیگر افزایش علاقمندی به کتاب ایجاد نماید.

وی همچنین افزود:‌ همه گیر شدن این جشنواره کتابخوانی و توسعه آن قطعا موجب شد دو عنصر مهم مطالعه و فرهنگ رضوی را در جامعه پررنگ و نمایان تر کند.

رئیس کل دادگستری قزوین در پایان گفت: یکی از اصلی ترین نگرانی های مردم برای فصل تابستان برنامه ریزی مناسب برای اوقات فراغت است که کتابخوانی و شرکت در برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی می تواند پاسخی مناسب به این نیاز فرهنگی در زمان اوقات فراغت در فصل تابستان باشد.

بيشتر
میز خدمت
نورسیده ها
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 508509
تعداد بازديد کنندگان سايت: 240907049 تعداد بازديد زيرپورتال: 516002 اين زيرپورتال امروز: 546 سایت در امروز: 49285 اين صفحه امروز: 475
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved