ارتباط با مدیر کل
اخبار
1398/4/19 چهارشنبه دادستان قزوین: ترویج ارزش های اسلامی با ابزار جشنواره های کتابخوانی امکان پذیر می شود

محمد قاسمی دادستان قزوین با ابراز خرسندی از برگزاری جشنواره پرمخاطب کتابخوانی رضوی در قزوین گفت: ترویج ارزش های اسلامی با ابزار جشنواره کتابخوانی رضوی و سایر مسابقات و برنامه های فرهنگی امکان پذیر می شود.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه های عمومی قزوین ، قاسمی ضمن تبریک ایام دهه ی کرامت اظهار داشت: ترویج ارزش های اسلامی و احیاء دوباره آن در جامعه به یک برنامه فرهنگی امتحان شده، بلند مدت و تاثیر گذار نیاز دارد که کتاب از مهم ترین این ابزارها در جامعه است.

وی بیان کرد: ذات برنامه های فرهنگی در تاثیر گذاری آرام و ماندگار آن است که در راس مهم ترین اقدامات فرهنگی در هر کشور و هر تمدنی کتاب و کتابخوانی بوده است و امروز میبینیم کشورهای پیشرفته دنیا مفاهیم ارزشی خود را با ابزار کتاب منتقل میکنند.

دادستان قزوین افزود: از این رو برای انتقال و گسترش ارزش ها، مفاهیم مذهبی و محتوای مورد تایید دینی باید از مجرای کتاب وارد عمل شویم.

قاسمی عنوان کرد: این در حالی است که خود مسئله کتابخوانی امروز در کشور به یک چالش تبدیل شده است و برای آشتی دوباره مردم با کتاب باید به دنبال راه حل های فرهنگی باشیم.

وی به برگزاری جشنواره های کتابخوانی در کشور اشاره کرد و گفت: برگزاری جشنواره ی کتابخوانی رضوی در این سالها توانسته است به خوبی در حوزه انتقال محتوای مورد تایید و سیره ی اهل بیت(ع) فعالیت کند.

دادستان قزوین خاطرنشان کرد: وجود امام رضا(ع) در کشور ایران مایه برکت و گنجینه معنوی بزرگی است که شاید به خوبی نتوانسته ایم معرفت وجودی ایشان، ابعاد مختلف اندیشه و سبک مدیریت ایشان را ر جامعه تبیین کنیم ولی امیدواریم این جشنواره کتابخوانی بتواند به این اهداف برسد.

قاسمی اذعان داشت: انتخاب منابع برجسته از بین صدها کتب منتشر شده در این حوزه میتواند راه را برای انتقال این مفاهیم هموارتر نماید چرا که روان خوانی، واقع بینی و متناسب با گروه سنی مخاطب از ویژگی هایی است که برای این منابع میتوان نام برد و سبب می شود تا تاثیر گذاری آن دو چندان شود.

وی یاداور شد: برگزاری این جشنواره های کتابخوانی میتواند به عنوان یک حرکت جمعی برای اشاعه فرهنگ رضوی در جامعه مورد حمایت مردم و مسئولین قرار گیرد چرا که کاهش آسیب های اجتماعی، ناهنجاری های موجود در جامعه و رهایی از مشکلات امروز جامعه با تقویت این ارزش های اسلامی محقق خواهد شد.

بيشتر
میز خدمت
نورسیده ها
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 508525
تعداد بازديد کنندگان سايت: 240909804 تعداد بازديد زيرپورتال: 516018 اين زيرپورتال امروز: 562 سایت در امروز: 52040 اين صفحه امروز: 491
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved