ارتباط با مدیر کل
اخبار1398/5/15 سه‌شنبه بخش تخصصی ایثار و شهادت در کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) قزوین افتتاح شد

با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، مدیرکل بنیاد شهید و  امور ایثارگران قزوین بخش تخصصی ایثار و شهادت در کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) قزوین افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه های عمومی قزوین، در این جلسه همچنین معاونان دو دستگاه و جمعی از کارشناسان و مسئول و کتابداران کتابخانه و علاقه مندان به فرهنگ ایثار و شهادت حضور داشتند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این جلسه گفت: آنچه باعث بقای اسلام و نظام اسلامی است فرهنگ ایثار و شهادت است و این فرهنگ برگرفته از فرهنگ عاشورا بوده که ما باید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم. جامعه امروز نیازمند گسترش فرهنگ ایثار و شهادت است که در این زمینه همه دست اندرکاران وظیفه مهمی را بر عهده دارند.

رویا اسماعیلی اظهار داشت: دنیای معاصر با بحرانی عظیم تحت عنوان بحران ارزشها مواجه شده است. بحرانی که بواسطه دور ماندن از ارزش های بشری، الهی و دینی پدید آمده است. به همین جهت یکی از دغدغه های مهم متفکران بشردوست در دنیای جدید، ترویج ارزش های انسانی در عرصه دنیای کنونی می باشد. یکی از ارزش های مهم بشری که از دیرباز مورد توجه ادیان و ملل مختلف قرار گرفته است، ایثار و شهادت است.

وی خاطرنشان کرد: چنانچه جامعه ای خواهان برخورداری از نسلی با عزت و آمادهی ایثار و شهادت است باید به طور بنیادی به فرهنگ سازی در این زمینه پرداخته و عوامل تأثیرگذار در این عرصه را شناسایی کرده و با تمام ظرفیت و توان برای هر کدام از آنها برنامه ریزی نماید

اسماعیلی تاکید کرد: اداره کل کتابخانه های عمومی استان در استای افزایش دانش و بصیرت عموم افراد نسبت به آرمان های اصیل انقلاب اسلامی و ارزش های دفاع مقدس و ایثار ، برنامه ریزی های مدونی دارد که این برنامه ها با همراهی و همکاری بنیاد شهید استان قزوین به نحو مطلوبی در حال اجرا است.

وی ادامه داد: در این راستا راه اندازی بخش ایثار و شهادت با هدف معرفی منابع  مفید و معتبر در این زمینه از جمله نخستین گام هایی است که برداشته شده است.

اسماعیلی برگزاری نشست های جمع خوانی کتاب ،نشست های کتاب خوان ،جلسات نقد و بررسی کتاب، رونمایی و کارگاه های متعدد قصه گویی را از دیگر اقدامات کتابخانه های عمومی استان با هدف معرفی هرچه بیشتر تلاش های ایثارگران و رزمندگان کشور عنوان کرد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان نیز در این جلسه با بیان اینکه 40 عنوان کتاب در رابطه با بحث ایثار و شهادت در استان تالیف شده اظهار داشت: با وجود تلاش های صورت گرفته می توان گفت همچنان حرف ها و درددل های نگفته ی بسیاری در سینه ی رزمندگان و جانبازان وجود دارد که شایسته است برای عموم مردم معرفی گردد.

غلامرضا حقایق پور تاکید کرد: لازم است سه هزار شهید استان هرچه بیشتر به عموم مردم شناخته شده و شخصیت والا و ارجمند آن ها معرفی گردد.

این مسئول ضمن قدردانی از حمایت خوب کتابخانه های استان در اجرای فعالیت های فرهنگی با محوریت ایثار و شهادت ، بر اهمیت توسعه ی کمی و کیفی این اقدامات تاکید کرد.

در پایان بخش تخصصی ایثار و شهادت با 800 نسخه کتاب افتتاح و آماده بهره برداری شد .

بيشتر
میز خدمت
نورسیده ها
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 563108
تعداد بازديد کنندگان سايت: 244188072 تعداد بازديد زيرپورتال: 571633 اين زيرپورتال امروز: 778 سایت در امروز: 47024 اين صفحه امروز: 704
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved