ارتباط با مدیر کل
اخبار
1398/5/17 پنجشنبه پیام تبریک مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین به مناسبت روز خبرنگار

به گزارش روابط عمومی کتابخانه های عمومی استان قزوین، رویا اسماعیلی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین در پیامی روز خبرنگار را به فعالان این عرصه تبریک گفت ، متن کامل پیام به این شرح  است:

17 مرداد هر سال در تقویم رسمی کشور به نام خبرنگار نامگذاری شده است. در چنین روزی محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی به دست عوامل آمریکا در مزار شریف به شهادت رسید و به همین مناسبت، شورای فرهنگ عمومی کشور، هفدهم مرداد ماه هر سال را به عنوان «روز خبرنگار» نامگذاری کرد.

چنین روزی فرصت مناسبی است که به رسالت خبرنگاران و رسانه‌ها توجهی ویژه داشته باشیم تا بدانیم یک خبرنگار برای آگاهی بخشی به جامعه که نقطه محوری وظایف او است، چه رسالتی بر دوش داشته و کدامین اصول را رعایت کند

ارزش هایی که روز خبرنگار را برای همه ویژه کرده است، همین ارزش های بالای انسانی فعالیت خبر رسانی و مسئولیت های بزرگی است که بر دوش خبرنگاران و رسانه ها قرار دارد.

رهبر معظم انقلاب بارها در بیانات خود به رسالت رسانه‌ها پرداخته و منشور اخلاق رسانه‌ای را به صورت ویژه تبیین کرده‌اند.

به فرموده ی مقام معظم رهبری : " ما نباید عامل دشمن شویم و کار دشمن را آسان کنیم و همان چیزی را که او می‌خواهد در فضای فکری و فرهنگی جامعه ما به‌وجود آورد، در داخل کشور به وسیله مطبوعات، رسانه‌ها و تریبون‌ها به خورد مردم دهیم  این خطای بسیار بزرگی است. اگر عمداً و با توجه صورت گیرد، خیانت بزرگی است. "

شاید برای بسیاری از کسانی که به طور حرفه ای در رسانه ها مشغول هستند روز ۱۷ مرداد، روزی باشد همچون روزهای دیگر، در واقع همانگونه که پرستاران عزیز کشور در روز پرستار به فعالیت های حرفه ای خویش مشغولند و یا آتش نشانان فداکار در روز آتش نشان، خبرنگاران حرفه ای نیز در این روز مشغول فعالیت حرفه ای خبر رسانی و اطلاع رسانی هستند. اما تفاوت این روز با سایر روزها برای خبرنگاران، سیل تبریکات و پیامهای متعددی است که برای فعالان رسانه ارسال می شود.

اینجانب ضمن تبریک روز خبرنگار به اهلی محرم رسانه ضمن تشکر از زحمات و تلاش های خستگی ناپذیر ایشان، امیدوارم شاهد توسعه ی همکاری های رسانه های جمعی با کتابخانه های عمومی باشیم .

بيشتر
میز خدمت
نورسیده ها
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 563131
تعداد بازديد کنندگان سايت: 244188194 تعداد بازديد زيرپورتال: 571656 اين زيرپورتال امروز: 801 سایت در امروز: 47146 اين صفحه امروز: 727
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved