ارتباط با مدیر کل
اخبار

1398/5/19 شنبه برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی روستای کلج و رازمیان شهرستان قزوین

کتابخانه عمومی آیت الله موسوی روستای کلج شهرستان قزوین با برگزاری برنامه هایی مختلف در راستای پرکردند مفید اوقات فراغت کودکان و نوجوانان گام برداشته است.

برگزاری نمایشگاه کتاب با محتوای آشنایی با زندگانی ائمه و معصومین و با محوریت معرفی کتب رده سنی کودک / جلسه قصه گویی کتاب ویژه قصه ی آیه ها / نشست نمایش نامه خوانی از کتاب اول اسم بابا توسط اعضاء کودک ونوجوان کتابخانه/ مسابقه پرسش و پاسخ پیرامون محتوای قصه پیامبری حضرت موسی/ از جمله اقدامات انجام شده در این کتابخانه بودند.

در این نشست  کتاب قصه آیه  ها (پیامبری حضرت موسی ) ،با حضور  ومشارکت کتابدار و خود اعضاء به نوبت بلند خوانی شد، سپس کتابدار  مسابقه پرسش و پاسخ پیرامون محتوای کتاب را برگزار نمود، مهارت روخوانی کتاب و نیز آشنایی با زندگانی و پیامبری حضرت موسی برگزار شد.

طرح گلریزان کتاب با هدف جمع آوری 230 نسخه کتب در رده های سنی مختلف جهت غنی سازی منابع کتابخانه برگزار شد. همچنین جلسه آموزشی چگونه داستان بنویسیم... ومعرفی کتاب بیایید داستان بنویسیم در پایگاه اوقات فراغت سفیران دانش کتابخانه برگزار شد.

کودکی پایه اخلاق و پیشرفت و موفقیت در بزرگسالی است.   با این هدف کتابخانه آیت الله حاج سید حسین موسی اقدام به برگزاری جلسات آموزشی بیایید داستان بنویسیم  نموده است جلسات آموزشی پربار و ارزشمندی که شیوه داستان نویسی را به کودک ونوجوان علاقه مند روستایی می آموزد.

در این راستا ابتدا استعداد آن ها مشخص  می شود و اگر استعداد داستان نویسی را داشتند در جلسات آموزشی به استعداد های آنان شاخ و برگ داده می شود  تا از همان دوران پربار شوند اعضاء با داستان و داستان نویسی واهداف داستان نویسی به زبانی کودکانه وشیوا آشنا می شوند.

 همچنین جلسه آموزشی چگونه یک کتاب را تصویر خوانی کنیم برای خردسال برپا شد و  نشست آموزشی ،آموزش مهارت فشن بافی با گونی بافی با ابتکار آموزش این مهارت توسط خود اعضاء آموزش دیده به سایر اعضاء برگزار شد.

********************

کتابخانه عمومی حسن صباح رازمیان الموت شهرستان قزوین

در راستای اجرای برنامه های فرهنگی و به مناسبت سالروز شهادت خلبان شهید عباس بابایی با حضور اعضای کتابخانه ویژه برنامه ای جهت شناخت بیشتر اعضا با این شهید سرافراز در سالن کتابخانه برگزار گردید .

در این نشست ضمن آشنایی با زندگی این شهید بزرگوار و چگونگی شهادت ایشان گوشه هایی از کتاب بابایی که به  روایت همسرشان است توسط اعضا خوانده شده تا دوستان بیشتر، سرفرازان مملکت و بزرگان استانی خود را بشناسند

بيشتر
میز خدمت
نورسیده ها
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 563112
تعداد بازديد کنندگان سايت: 244188093 تعداد بازديد زيرپورتال: 571637 اين زيرپورتال امروز: 782 سایت در امروز: 47045 اين صفحه امروز: 708
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved