ارتباط با مدیر کل
اخبار
1398/5/20 يكشنبه کتابخانه شهید بهشتی تاکستان با برنامه هایی مفرح به استقبال عید قربان رفت

گزارش جمع خوانی به مناسبت عید قربان

همزمان با فرارسیدن عید سعید قربان جمع خوانی کتاب" داستان حضرت ابراهیم و اسماعیل" نوشته : رضا میر احمدی" در بخش کودک کتابخانه شهید بهشتی اجرا شد.

در این کتاب داستان زندگی حضرت ابراهیم (ع) و اسماعیل (ع) براساس آیات قرآن برای کودکان و نوجوانان بازآفرینی شده است . در این داستان ماجرای شکستن بت‌های بابل به دست ابراهیم (ع)، معجزه سرد شدن آتش نمرود حاکم بابل بر آن پیامبر، مهاجرت او به مصر و ازدواج با هاجر پس از ساره ;تولد اسماعیل و مهاجرت ابراهیم و اسماعیل و هاجر به محلی که امروز همان کعبه است ;بر آمدن چشمه آب از زیر پای اسماعیل ;امتحان خداوند ابراهیم را مبنی بر قربانی کردن اسماعیل و سرافرازی او در این امتحان ;قربانی کردن قوچی که خداوند فرستاد به جای اسماعیل و سرانجام ساختن کعبه به تصویر کشیده شده است. داستان با آیات مربوط به آن همراه است.

در این جلسه ابتدا داستان عید قربان برای کودکان توسط کتابدار کتابخانه بیان شد و سپس هر کدام از اعضای کودک و نوجوان بخش هایی از این کتاب را خواندند.

نشست کتاب خوان کتابخانه ای مرداد با معرفی پنج کتاب در کتابخانه شهید بهشتی تاکستان برگزار شد.

 در این نشست کتاب های زیر برای حضار معرفی شد:

1 .فرزانه عمویی کتابدار کتابخانه کتاب "سمفونی مردگان"  نوشته عباس معروفی را معرفی کرد. این داستان یک حادثه را از منظر چند ناظر روایت می‌کند. شخصیت اصلی داستان شاعر جوانی است که گرفتار خشم پدر سنتی خود می‌شود. معروفی در این کتاب دردسرهای یک روشنفکر سال‌های ۱۳۱۰ تا ۱۳۳۰ را از منظر دید چند شخصیت مختلف داستان روایت می‌کند.

2. لیلا نجفی کتاب" آزادی معنوی "نوشته مرتضی مطهری را معرفی کرد. کتاب «آزادی معنوی» شامل پانزده سخنرانی است که غالب آنها در حسینیه ارشاد و بین سال‌های 1347 تا 1350 ایراد شده است. در این مجموعه، برخی مفاهیم مانند آزادی معنوی و اجتماعی، عبادت، توبه، هجرت، جهاد و بزرگواری روح توضیح داده شده است. استاد مطهری در انتخاب و تحلیل این مفاهیم، علاوه بر توجه به ابعاد فردی آن‌ها به وجوه و آثار اجتماعی این دسته از مفاهیم دینی نیز توجه داشته است.

3. کتاب"پارسیان و من" نوشته آرمان آرین را ستاره رحمانی معرفی کرد. رمان سه‌گانه پارسیان و من بازآفرین خلاقی از شاهنامه فردوسی است که با الهام از ساختار سه بخشی آن، برش‌هایی از سه دوره اسطوره، حماسه و تاریخ ایرانرا روایت می‌کند. جلد نخست این کتاب با نام پارسیان و من: کاخ اژدها بیان‌کننده داستان ضحاک ماردوش (آژی‌دهاک) است. جلد دوم با نام پارسیان و من: راز کوه پرنده بیان‌کننده پهلوانی‌های رستم و شرح هفت خوان او در قالب رمانی جذاب و کتاب سوم هم با نام پارسیان و من: رستاخیز فرا می‌رسد بیان‌کننده داستان کوروش بزرگ است.

4. امیر حسین شهسواری کتاب"  خنده های امپراتور" از رضا احسان پور را معرفی کرد. خنده‌های امپراتور، متشکل از 32 شعر طنز در قالب نقیضه است. نقیضه، شعری است که به تقلید از شعر دیگری با همان وزن و ردیف و قافیه گفته شده باشد.

5. عباس بابا نیز کتاب  "خاطر نازک گل" نوشته حسین سیدی را معرفی کرد. خاطر نازک گل جلد سوم از مجموعه چهارده جلدی «سیره کاربردی چهارده معصوم(ع)» یا «سبک زندگی معصومین(ع)» است که در دهه 80، برنده جایزه کتاب سال حوزه علمیه قم شد.

بيشتر
میز خدمت
نورسیده ها
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 564946
تعداد بازديد کنندگان سايت: 244339982 تعداد بازديد زيرپورتال: 573499 اين زيرپورتال امروز: 1062 سایت در امروز: 35308 اين صفحه امروز: 994
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved