ارتباط با مدیر کل
اخبار

1398/6/11 دوشنبه برنامه های ویژه ی هفته ی قزوین در کتابخانه های عمومی شهدا و هلال احمر

فعالیت های کتابخانه عمومی شهدای شهر  قزوین به مناسبت هفته فرهنگی قزوین

 برگزاری نمایشگاه کتاب با عنوان" قزوین کهن شهر زیبای من"

در سالروز برگزیدن قزوین به عنوان پایتخت از سوی شاه تهماسب صفوی و روز قزوین نمایشگاه کتابی با عنوان "قزوین کهن شهر زیبای من" با هدف شناساندن بیشتر قزوین و تاریخ آن به اعضا و مراجعین کتابخانه، برگزار گردید . در این نمایشگاه کتاب هایی با موضوع قزوین و فرهنگ و آداب و رسوم و تاریخ قزوین به نمایش درآمد و بسیار مورد استقبال اعضای کتابخانه قرار گرفت.

برگزاری نشست کتاب خوان قزوین شناسی: در هفته قزوین و با هدف آشنایی بیشتر مخاطبین با قزوین و فرهنگ و آثار آن ، نشست کتابخوان کتابخانه ای کتابخانه شهدا با همین محوریت برگزار گردید.

در ابتدای جلسه اعضا به تبادل نظر در خصوص قزوین و تاریخ آن پرداختند و خاطرات خود از این شهر زیبا را بیان کردند و  بعد از آن اعضای حاضر در نشست به ترتیب ذیل به معرفی کتابها پرداختند.

کتاب: سرآغاز عکاسی در قزوین نوشته مهدی نورمحمدی، توسط جواد مقدم زرند/ کتاب: هویت شهری قزوین در دوران صفویه نوشته شیما احمد صفاری توسط حمید نوروزی/  کتاب: انقلاب اسلامی در قزوین نوشته علی شیرخانی توسط امیرحسین بکشلو/کتاب: قزوین پایتخت صفویان نوشته تهماسب طالبی توسط محسن امامی/ کتاب: قزوین در آئینه خاطرات  نوشته محمدرضا بندرچی توسط مجید زمانی / کتاب: سیمای استان قزوین نوشته عباس حاجی حاجی آقامحمدی توسط محمدمهدی لامعی ارائه و معرفی شد.

برگزاری جشن بازی و اسباب بازی در بخش کودک: یکی از عوامل مهم برای  هویت بخشی هر چه بیشتر به نسل جدید، فرهنگ سازی در این خصوص است و در این راستا می توان از اسباب بازی های ملی ومحلی بهره برد و به وسیله آن نسل جدید را با گذشته و فرهنگ خودشان آشنا کرد تا بتوان حس تعلق کودکان به شهر و فرهنگشان را افزایش داد. یکی از اهداف کتابخانه عمومی شهدا جذب کودکان به کتابخانه ها  از طریق اسباب بازی و اجرای برنامه های شاد می باشد .درین راستا در هفته قزوین اقدام به برگزاری جلسه ی ویژه ای در بخش کودک شد. در این جلسه ابتدا اطلاعاتی در خصوص قزوین و روز قزوین و علل نامگذاری آن ارائه شد و در ادامه کودکان با اسباب بازی بازی کردند و با استفاده از گویش زیبای قزوینی لحظات شادی را برای خود آفریدند.

در این برنامه بناهای مهم و آثار تاریخی شهر قزوین یادآوری شد و کودکان نیز سعی کردند با اسباب بازی های موجود به خلق و شبیه سازی بناها و آثار تاریخی شهر قزوین بپردازند.

***************

کتابخانه عمومی شهدای امدادگر هلال احمر قزوین

این کتابخانه در راستای بزرگداشت روز ملی قزوین، اقدام به برگزاری نشست جمع خوانی کتاب "بازیهای بومی محلی استان قزوین" نوشته علی صادقی نژاد، که از کتب نورسیده این کتابخانه می‌باشد، با حضور کتابداران و اعضای کتابخانه، نمود.

  به همین منظور، نمایشگاهی از منابع مرتبط با قزوین و نشست معرفی کتاب "انقلاب اسلامی در قزوین" نوشته علی شیرخانی برگزار شد.

بيشتر
میز خدمت
نورسیده ها
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 564939
تعداد بازديد کنندگان سايت: 244339911 تعداد بازديد زيرپورتال: 573491 اين زيرپورتال امروز: 1055 سایت در امروز: 35237 اين صفحه امروز: 987
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved