اخبار
E
1398/6/13 چهارشنبه احداث کتابخانه مرکزی شهر بویین زهرا در حال پیگیری است

در راستای توسعه ی خدمات فرهنگی به اهالی بویین زهرا و با هدف ارتقای کمی و کیفی فعالیت های فرهنگی در این شهرستان ، احداث هرچه سریعتر کتابخانه عمومی مرکزی بویین زهرا در حال پیگیری است.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه های عمومی استان قزوین، شهر بویین زهرا در حال حاضر دارای یک کتابخانه عمومی با عنوان صاحب الزمان (عج) می باشد که به دلیل فضای محدود امکان ارایه ی خدمات به شیوه ی مطلوب برای اعضای مشتاق این کتابخانه فراهم نیست.

با توجه به مطالب مذکور و با پیگیری های انجام شده توسط واحد عمرانی اداره کل کتابخانه های استان و همکاری شهرداری بویین زهرا و پیگیری رییس اداره کتابخانه های شهرستان بویین زهرا  به زودی این شهر صاحب کتابخانه مرکزی استاندارد می شود .

کتابخانه مرکزی شهر بویین زهرا به متراژ کلی 1200 متر مربع و در دوطبقه و دارای دو سالن مطالعه ی مجزا برای خواهران و برادران خواهد بود ،  همچنین این کتابخانه دارای مخزن به متراژ 300 متر مربع و بخش های تخصصی کودک و مرجع و کلاسهای آموزشی  می باشد.

گفتنی است زمین کتابخانه توسط شهرداری تامین و مجری پروژه شهرداری بویین زهرا است ، در حال حاضر پروژه مذکور به دلیل نداشتن بودجه کافی در مرحله پایان سفتکاری متوقف شده که  با رایزنی های انجام شده با استانداری و فرمانداری و شهرداری بویین زهرا مقرر گردید بودجه ی کافی جهت ادامه روند تکمیل ساختمان تا پایان سال جاری تخصیص یابد.

بيشتر