ارتباط با مدیر کل
اخبار

1398/6/13 چهارشنبه جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان البرز برگزار شد

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان البرز در کتابخانه عمومی دانش نصرت آباد با حضور رویا اسماعیلی مدیر کل کتابخانه های استان، محمدنصیری فرماندار و رئیس انجمن البرز، مریم نخستین شهردار محمدیه، حسین هاشمی شهردار شریفیه، رحیمی رئیس اداره اوقاف شهرستان، بخشداران بخش مرکزی و محمدیه  و سایر  اعضای انجمن های کتابخانه های عمومی شهرستان و بخش های تابعه برگزار گردید.

اسماعیلی مدیر کل کتابخانه های عمومی استان قزوین در این جلسه ضمن تشکر از فرماندار البرز جهت تشکیل جلسه ،طی سخنانی با تسلیت ایام ماه محرم دغدغه مسئولین شهرستان البرز در مسائل کتابخانه ها را قابل تقدیر عنوان کرد.

وی از نقش کتابخانه ها در کاهش یاس و ناامیدی و افزایش امید در خانواده ها ، به عنوان عاملی مهم در ارتقاء فرهنگ جامعه ذکرکرده و با توجه با برگزاری فعالیت های مختلف فرهنگی در کتابخانه ها ،تجهیز بخش های مختلف  نظیر کودک و نوجوان را از سیاست های این اداره کل در تضمین سلامت خانواده ها عنوان نمود.

نصیری فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های شهرستان نیز ضمن تسلیت فرارسیدن ماه محرم و ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان اظهار امیدواری کرد که فرهنگ ایثار و شهادت از طریق کتابخانه ها به نسل جوان شناسایی شود.

وی با اشاره به نقش کتابخانه در ارتقا فرهنگ مشارکت سیاسی و اجتماعی مردم در جامعه گفت: وجود کتابخانه ها دردورترین مناطق باعث مشارکت بیشتر عموم آحاد جامعه در نقش آفرینی های اجتماعی می شود.

نصیری در ادامه عنوان گفت که با اهمیت دادن به کتاب و مطالعه در رشد فرهنگی موفق می شویم و توفیق در این بخش باعث توفیق در سایر عرصه های فعالیت های اجتماعی می شود.

وی با تاکید بر تشویق دانش آموزان و نسل جوان به مطالعه و کتاب از کتابخانه های عمومی به عنوان پایگاهی مهم در ارتقاء سلامت جامعه یاد نموده و مشارکت سایر دستگاههای اجرایی و خیریه را نیز مهم و قابل ارزش دانستند.

در ادامه جلسه حسین هاشمی شهردار شریفیه طبق دستور جلسه گزارشی از پیشرفت فیزیکی ساختمان کتابخانه شریفیه ارائه نموده و عنوان نمودند در طراحی کتابخانه از نظرات کارشناسان و کتابداران استفاده شده تا کتابخانه ای استاندارد و لایق شهروندان شریف شریفیه ساخته شود.

عباس صادقی نماینده شهرداری بیدستان نیز در این جلسه توضیحاتی در باره ساخت کتابخانه دربیدستان ارائه نموده و عنوان نمود که هنوز مجوز ساخت از طرف اداره اوقاف صادر نشده و لی پروژه در حال خاک برداری بوده و پیمانکار هم انتخاب شده است.

بيشتر
میز خدمت
نورسیده ها
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 564948
تعداد بازديد کنندگان سايت: 244339995 تعداد بازديد زيرپورتال: 573501 اين زيرپورتال امروز: 1064 سایت در امروز: 35321 اين صفحه امروز: 996
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved