ارتباط با مدیر کل
اخبار1398/6/14 پنجشنبه خبرهایی از کتابخانه های عمومی اسفرورین، خرمدشت و تاکستان

برپایی نمایشگاه کتاب قزوین شناسی در کتابخانه علامه طباطبایی اسفرورین

به مناسبت هفته قزوین نمایشگاه کتاب با عنوان قزوین شناسی در این کتابخانه برگزار شد، همچنین کارگاه قصه گویی با موضوع  پیرمرد شیرینی فروش قزوینی برای کودکان برگزارشد هدف از این کارگاه ها آشنایی با شیوه ها و فنون نوین قصه گویی و بهره مندی علاقمندان از قصه گویی است.

با توجه به اهمیت قصه گویی در کتابخانه ها، برنامه منظمی در اسفرورین  اجرا می شود ، از دیگر برنامه های برگزار شد در خصوص هفته قزوین جمع خوانی کتاب ضرب المثل های مردم قزوین نوشته محمد حسین سرداغی است این کتاب برای حاضرین جمع خوانی شد.

( کتاب با مقدمه و پیشگفتاری آغاز می‌شود که در آن نویسنده از قزوین، موقعیت آن و نیز اهمیت گویش و لهجه مردم گفته است. مثال‌هایی را ذکر کرده یکی از نقاط قوت کتاب، تلاش فوق‌العاده نویسنده در نقل ضرب‌المثل‌ها به همان شکل گفتاری آن‌ها با لهجه شیرین قزوینی است و در این نوع نقل، به‌خوبی روحیه لطیف، طناز، نکته‌سنج، رک و صریح مردم مینودر منتقل می‌شود و حتی از خواندن صرف ضرب‌المثل‌ها می‌توان لذت برد همچنین از گویش تاتی، زبان کردی و برخی از اقوام هم واژه‌ها و کلماتی اخذشده است و این نشان‌دهنده همان وضعیت حاکم در قزوین است.)

****************

کتابخانه عمومی شهید یدالله سلطانلو خرمدشت

برگزاری نشست کتاب خوان کتابخانه ای/  دیدار با امام جمعه خرمدشت/ اجرای طرح مهربانی در مهر/ از جمله اقدامات انجام شده در این کتابخانه بودند.

در نشست کتاب خوان کتابخانه کتاب های: علی از زبان علی (ع)/ موعود غدیر/  قلمرو غدیر/  خلیج فارس/ ما و غدیر/:جلوه های غدیر/ به اشتراک گذاشته شدند.

در دیدار با امام جمعه ی خرمدشت که بمناسبت هفته دولت انجام شد بخشدار و روسای ادارات بخش به دیدار امام جمعه رفتند و امام جمعه محترم ضمن تبریک هفته دولت از خصوصیتهای اخلاقی و مردم مداری شهیدان رجائی و با هنر سخنانی ارایه کرد.

در طرح مهربانی در مهر (کمک به دانش آموزان مناطق سیل زده لوازم تحریر) اعضای نوجوان و جوان کتابخانه شهید سلطانلو خرمدشت تا حد توان خود به دانش آموزان مناطق سیل زده کمک نمودند.

********************

کتابخانه عمومی شهید فهمیده تاکستان

نشست معرفی کتاب: مینودر یا باب الجنه قزوین در کتابخانه عمومی شهید فهمیده تاکستان برگزار شد. طاهرخانی مسئول کتابخانه شهید فهمیده ضمن خوش آمد گویی  و تقدیر از حاضرین در این نشست فرهنگی  کتاب مینودر یا باب الجنه قزوین جلد دوم  شرح حال و آثار رجال و دانشمندان قزوین  نوشته  سید محمدعلی گلریز از انتشارات طه را برای حاضرین  معرفی نمود .

در این کتاب شرح حال رجال بر اساس حروف الفبا مرتب شده به عبارتی از حرف (آ) شروع  وخاتمه آن حرف (ی)  می باشد  تا عملیات تحقیق به راحتی انجام شود و مخاطب بتواند کارش را بهتر انجام دهد.

بيشتر
میز خدمت
نورسیده ها
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 564929
تعداد بازديد کنندگان سايت: 244339852 تعداد بازديد زيرپورتال: 573481 اين زيرپورتال امروز: 1045 سایت در امروز: 35178 اين صفحه امروز: 977
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved