ارتباط با مدیر کل
اخبار1398/6/17 يكشنبه بازدید بخشدار از کتابخانه دبیرسیاقی و نشست کتاب خوان در نصرت آباد

صادق قندی بخشدار بخش محمدیه از کتابخانه عمومی دبیرسیاقی محمدیه بازدید کرد. در این بازدید قندی از نزدیک با فضای کتابخانه،بخش های مختلف و فعالیت های فرهنگی کتابخانه آشنا شد.

مهدی رشوند مسئول کتابخانه عمومی دبیرسیاقی با ارئه گزارش آماری از اعضاء، تعداد منابعءمیزان عضویت و امانت و سایر فعالیت های فرهنگی کتابخانه،از حضور بخشدار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی بخش استقبال کرد.

در ادامه با توجه به مشکلات موجود خواستار سعی و اهتمام بخشدار در رفع موانع و مشکلات شد.

سعید محمدخانی رییس کتابخانه های عمومی شهرستان البرز نیز در این بازدید توضیحات لازم را درباره مالکیت کتابخانه ارائه نموده و با اشاره به استقبال گسترده شهروندان محمدیه از این کتابخانه ،خواستار عنایت و توجه ویژه به کتابخانه شدند.

محمدخانی ضمن اشاره به جایگاه مطالعه در توسعه و تعالی شهروندان محمدیه ، وجود کتابخانه های غنی و مجهز به منابع روز را در ارتقاء سلامت روانی شهروندان مهم و حائز اهمیت دانستند.

قندی نیز در این بازدید با تاکید بر اهمیت استقرارکتابخانه در جوار مسجد جامع شهر ،از زحمات کتابداران کتابخانه تقدیر نموده و قول مساعد در جهت رفع مشکلات داد.

********************

همزمان با ماه محرم و شهادت سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) برنامه های فرهنگی مختلفی در کتابخانه عمومی دانش نصرت آباد برگزار شد از جمله :

نشست کتاب خوان کتابخانه ای ویژه محرم با حضور اعضای فعال کتابخانه کودک و نوجوان با معرفی کتاب های:  با زندگانی امام حسین(ع) / عطش و آتش / داستانهای شگفت انگیزی از اهل بیت/ امام حسین این گونه بود/  چهارده قصه از کودکی معصومین (ع) و زندگینامه چهارده معصوم انجام شد.

هدف این نشست  آشنایی قشر کودک با امام حسین(ع) و نقش ایشان در واقعه کربلا بود و این که چه دلاورانه با دشمنان اسلام جنگیدند و جان خود را فدا کردند.

کتاب: تشنه تر از همیشه نوشته فریبا کلهر توسط یکی از اعضای کودک مورد جمع خوانی قرارگرفت در این جمع خوانی قصه های عاشورایی از امام حسین(ع) توضیح داده شد و موجب آشنایی و معرفت بیشتر کودکان شرکت کننده دراین جمع خوانی با این ماه شد.

شهادت امام حسین(ع) تاثیر قابل‌توجهی بر رفتار مسلمانان و شیعیان در طول تاریخ داشته و الهام‌بخش مبارزات، انقلاب‌ها و قیام‌های متعددی بوده است. شیعیان بر گریه و سوگواری بر شهادت امام حسین(ع)، به ویژه در ماه محرم، تأکید دارند.

بيشتر
میز خدمت
نورسیده ها
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 564947
تعداد بازديد کنندگان سايت: 244339989 تعداد بازديد زيرپورتال: 573500 اين زيرپورتال امروز: 1063 سایت در امروز: 35315 اين صفحه امروز: 995
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved