ارتباط با مدیر کل
اخبار
1398/7/14 يكشنبه نگاهی به فعالیتهای فرهنگی کتابخانه های شهرستان آبیک

به گزارش روابط عمومی کتابخانه های عمومی استان قزوین، تجلیل وگرامیداشت مشاهیرایران زمین،معرفی کتاب با موضوع اربعین حسینی،برگزاری نشست کتاب خوان با موضوعات متنوع ، قدردانی از مقام سالمندان و یزرگترهای خانواده، قصه گویی مناسب با موضوعات روز، گرامیداشت هفته دفاع مقدس ، فضاسازی محیط کتابخانه به یاد ایام جنگ ازجمله فعالیتهای کتابخانه های آبیک در هفته گذشته بود.

کتابخانه عمومی امام رضا(ع) آبیک

نمایشگاه کتابی در زمینه بزرگداشت مقام شمس تبریزی و مولوی از مشاهیر ادبیات کشورمان در روزهای هفتم و هشتم مهرماه (سالروز شمس تبریزی و مولوی ) در محل کتابخانه عمومی امام رضا (ع) برگزار گردید . 

نشست کتاب خوان کتابخانه ای مهرماه با حضور تعداد هفت نفر از کودکان و نوجوانان و معرفی کتابهای مناسب  توسط شش نفر از کودکان و نوجوانان در بخش کودک و نوجوان کتابخانه عمومی امام رضا (ع) برگزار گردید.

 در این نشست کتابهای گزیده غزلیات شمس ، آثار و برکات سید الشهداء (ع) در دنیا و آخرت ، ره توشه اربعین ، خاک های نرم کوشک ، شبیه خودش ، زندگینامه شاعران ایران توسط ایشان معرفی و بلند خوانی گردید .

کارگاه قصه گویی این هفته با محوریت روزجهانی سالمندان و آشنایی کودکان با این روز و در جهت قدردانی از مقام بزرگان خانواده بخصوص پدربزرگ و مادربزرگها ، در بخش کودک توسط فعال فرهنگی کتابخانه کتاب من مامانمو می خوام نوشته مارتین وادال ترجمه حسین فتاحی انتشارات ذکر بلندخوانی و قصه گویی گردید .

کتابخانه امام علی (ع) شهرخاکعلی آبیک

شعرخوانی به مناسبت روز بزرگداشت مولوی، در این نشست شعر خوانی کتابهایی چون غزلیات مولوی   نویسنده جلال الدین محمد ،  مثنوی مولوی  و اشارات مولوی در شرح اشعار و مطالب مشکله مثنوی مولوی به اشتراک گذاشته شد .

به مناسبت روز جهانی سالمند که با حضور فعالان بخش کودک صورت گرفت  در این کارگاه کودکان نقاشی های خورد را به اشتراک گذاشتند .همچنین به مناسبت روز جهانی سالمند با حضور نوجوانان فعال در کتابخانه داستانهای مادر بزرگ و پدر بزرگ به صورت عروسکی بازی به اشتراک گذاشته شد

کتابخانه عمومی امام محمدباقر(ع) آبیک

به مناسبت ایام مبارک هفته دفاع مقدس با سنگر بندی کتابخانه حال و هوای جبهه به خود گرفت وهمچنین کتابهای به چاپ رسیده در مورد دفاع مقدس و ایثار وشهادت وکتبی که مزین به تقریظ مقام معظم رهبری مد ظله العالی می باشد در قفسه هایی جداگانه در معرض دید عموم وعلاقه مندان قرار گرفت. کلاس آموزشی نقاشی در رده سنی کودک و خردسال توسط خانم محمدوند برگزار گردید که در این کلاس هنرجویان خردسال نقاشی با اعداد را آموزش دیدند.

 کلاس آموزشی طراحی وسیاه قلم توسط خانم فریده جبارپور برگزار شد که در این هفته طراحی از چهره آموزش داده شد همچنین هنر عکاسی توسط به علاقه مندان به این رشته هنری آموزش داده شد.

 قصه گویی کودک در بخش کودک کتابخانه برگزار شد که در این هفته هم خاطرات رزمندگان جان برکف میهن اسلامیمان ایران باز گو شد و همچنین از کتاب یک داستان یک جورکی نوشته بنفشه رسولیان بروجنی از انتشارات شکوفه قصه گویی انجام شد و در پایان نیز کودکان و خردسالان از برداشتهای کودکانه خود نقاشی کشیدند.

به مناسبت  روز بزرگداشت مولوی نمایشگاه کتابی در معرض دید اعضا و مخاطبین قرار گرفت.

بيشتر
میز خدمت
به یاد شهدا
بيشتر
نورسیده ها
سامانه مدیریت نظارت و ارزیابی عملکرد
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 652738
تعداد بازديد کنندگان سايت: 249687238 تعداد بازديد زيرپورتال: 663475 اين زيرپورتال امروز: 452 سایت در امروز: 12103 اين صفحه امروز: 372
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved