ارتباط با مدیر کل


 


 

 

 
بيشتر
اخبار


1398/7/23 سه‌شنبه فعالیت های فرهنگی آموزشی کتابخانه های شهید رجایی، آیت الله کاشانی و شهدای قزوین

کتابخانه عمومی شهید رجایی قزوین

کتابخانه عمومی شهید رجایی قزوین با مشارکت پیش دبستانی ها و مهدهای کودک ،  مسابقه رنگ آمیزی با موضوع  کودک و روستا/ و  شعر خوانی با موضوع پاییز / برگزار شد .

همچنین به مناسبت روز پست کارگاه آموزشی کاردستی با موضوع پست و نمایشگاه کتاب از تازه های کتاب کودک برگزار شد  و با توجه به نزدیکی اربعین حسینی با حضور اعضا کودک کتابخانه جمع خوانی کتاب دختری از شام  و قصه گویی از کودکان کربلا نیز برگزار گردید.

*********************

کتابخانه عمومی آیت الله کاشانی شهر اقبالیه

کتابخانه عمومی آیت الله کاشانی شهر اقبالیه با برگزاری برنامه هایی متعدد در راستای جذب رضایت حداکثری مخاطبان گام برداشته است که نشست کتاب خوان با حضور  اولیاء کودکان در سالن اجتماعات کتابخانه مجتمع  برگزار گردید، در این نشست مشفق کارشناس  تربیتی آموزش و پرورش به ایراد سخنرانی در مورد بزرگداشت روز کودک پرداخت.

از دیگر برنامه های این مجتمع  جمع خوانی کتاب بود  که توسط کودکان شرکت کننده  انجام شد و قصه گویی یکی دیگر از اقدامات انجام شده در  این کتابخانه بود که توسط خانم  پرهیزکاری کتابدار کتابخانه  اجرا گردید.

*****************

کتابخانه عمومی شهدای شهر قزوین

بخش کودک کتابخانه عمومی شهدا اقدام به برگزاری کلاسهای آموزش زبان انلگیسی همراه با ورزش کرده است و به صورت منظم هفته ای یک روز این کلاسها برگزار می شود. در هفته ملی کودک نیز کلاس مذکور به صورت ویژه برگزار شد و کتاب دو زبانه ای که مربوط به ورزش و بازی بود توسط مربی برای کودکان خوانده شد .

همچنین جشن شاپرک ها در کتابخانه شهدا برگزار شد که در این جشن کودکان کاردستی ویژه روز کودک را ساختند قصه گویی و بازی با  رنگ های انگشتی از دیگر برنامه های انجام شده در این کتابخانه بود.

با هدف حفاظت از میراث فرهنگی و حفظ و یادگیری فرهنگ بومی و محلی، با استفاده از عروسک بازی، کودکان با لباس ها و آداب و رسوم و زبان و گویش مناطق آشنا شدند.

نشست کودکان و فضای مجازی از دیگر اقدامات انجام شده بود که با حضور مادران برگزار شد ، در این نشست ابتدا کتابدار توضیحاتی را در خصوص فضای مجازی و آسیب ها و فرصت های آن را ارائه داد و سپس از مادران خواسته شد که تجربیات خود را درین خصوص بیان کنند و در انتها نیز سعی شد، راهکارهای پیشنهادی در جهت ارائه رفتار مناسب بیان گردد.

همچنین بخش کودک کتابخانه شهدا در روز «کودک، خانواده، سبک زندگی ایرانی اسلامی»، نمایش عروسکی با عروسک های انگشتی خانواده برای کودکان عضو کتابخانه را برگزار کرد. در این نمایش سعی شد با بهره گیری از نقش های خانواده و با استفاده از عروسکها مناسبت ها و روابط صحیح و سالم بین اعضای خانواده اجرا شود. کتابدار کودک در ادامه ی جلسه یکی از قصه های ایرانی و اسلامی را برای بچه ها تعریف کرد و کودکان نیز با عروسکهای انگشتی، قصه های مذکور را اجرا کردند.

بيشتر
سال جهش تولید گرامیباد
میز خدمت
به یاد شهدا
بيشتر
نورسیده ها
سامانه مدیریت نظارت و ارزیابی عملکرد
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 912903
تعداد بازديد کنندگان سايت: 263863164 تعداد بازديد زيرپورتال: 928352 اين زيرپورتال امروز: 397 سایت در امروز: 13885 اين صفحه امروز: 314
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved