ارتباط با مدیر کل


 


 

 

 
بيشتر
اخبار
1398/7/25 پنجشنبه طرح کتابخانه شناسی در روستای کلج اجرا شد

طرح کتاب وکتاب خانه شناسی با هدف ارتقاء سطح آگاهی دانش آموزان مدارس نسبت به کتاب وکتابخانه  و نیز انس با خدمات کتابخانه های عمومی در کتابخانه آیت الله موسوی اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های قزوین، در این طرح دانش آموزان ضمن بازدید از کتابخانه، با بخش های مختلف کتابخانه آشنا شدند که آشنایی با انواع  خدمات کتابخانه ، اصول ثبت کتاب ورده بندی ها،  ازجمله فعالیت هایی بود  که در این طرح انجام شد.

آشنایی با منابع بخش مرجع و چگونگی استفاده از این منابع در تحقیق وپژوهش ،چگونگی انتخاب کتب مورد نیاز بر اساس نیاز تحقیقاتی ومطالعاتی نیز از جمله مواردی بود که در این طرح به آن پرداخته شد.

آشنایی با چگونگی امانت کتاب وجستجوی کتاب از نرم افزار سامان نیز بخشی از فعالیت های این طرح بوده بود که مورد استقبال مدارس به ویژه دبیرستان شبانه روزی شهید مطهری کلج قرارگرفت.

حضور در مدرسه ابتدایی هدایت کلج و راهنمایی شهید قدیمی کلج ، برگزاری نشست کتاب خوان مدرسه ای ویژه مهر ماه با معرفی پنج عنوان کتاب با موضوع ایثار وشهادت وزندگی نامه شهدا و  برگزاری نشست گروه های مطالعاتی از دیگر اقدامات انجام شده در این کتابخانه بودند.

ازجمله اقدامات و فعالیت هایی که در کتابخانه آیت الله موسوی به مناسبت های مختلف برگزار می گردد شعر خوانی کتاب است شعر خواندن برای کودکان  فواید زیادی دارد از جمله :معرفی مفاهیم ادبی ،تقویت حافظه ،درک هرچه بهتر کلمات و تقویت روان خوانی، زیرا به خاطر سپردن شعر به بچه ها کمک می کند تا تلفظ صحیح کلمه های جدید را یاد بگیرند.

برگزاری نمایشگاه کتاب کودک و همکاری با پایگاه بسیج شهداء خواهران کلج جهت برگزاری جلسه آموزشی آموزش قرائت قرآن ویژه کودک در حسینه مسجد جامع  روستای کلج از جمله برنامه های انجام شده در این کتابخانه بودند.

 برگزاری نشست بلند خوانی کتاب ویژه کتاب قیافه های با مزه اثر نیکولا اسمی و آموزشی ساخت کاردستی از کاغذ های رنگی برگزار شد که هدف از برگزاری این جلسه آموزشی ارتقاء  و تقویت سطح مهارت های گوناگون کودکان می باشد.

بيشتر
سال جهش تولید گرامیباد
میز خدمت
به یاد شهدا
بيشتر
نورسیده ها
سامانه مدیریت نظارت و ارزیابی عملکرد
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 912931
تعداد بازديد کنندگان سايت: 263865030 تعداد بازديد زيرپورتال: 928381 اين زيرپورتال امروز: 425 سایت در امروز: 15751 اين صفحه امروز: 342
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved