ارتباط با مدیر کل
اخبار
1398/8/8 چهارشنبه مدیرکل کتابخانه های قزوین: استفاده از فناوری های نوین در ترغیب افراد به کتابخوانی از مهمترین اولویت ها است

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین گفت: بهره گیری از فناوری های نوین در جذب افراد به سمت مطالعه و کتابخوانی از مهمترین اولویت های این اداره کل برای افزایش مطالعه ی مفید و کتابخوانی  است .
به  گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، فاطمه محمدبیگی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ضمن تبریک فرارسیدن ماه ربیع الاول در تشریح برنامه های خود برای کتابخانه های استان، اظهار داشت: با توجه به پیشرفت های گسترده  علم و تکنولوژی، لازم  است کتابخانه ها نیز با مجهز شدن به روش های نوین جذب مردم به کتاب ، ضمن همسو شدن با این پیشرفت ها، موجب جلب رضایت هرچه بیشتر مخاطبان شوند.

وی ادامه داد: چنانچه کتابخانه ها به نرم افزارها و امکانات متنوعی  که امروزه در زمینه ی خدمات فرهنگی وجود دارد مجهز باشند، زمینه ی حضور مربیان، فرهخیتگان و اساتید هرچه بیشتر در این فضای فرهنگی فراهم می شود و در نتیجه می توان امیدوار بود که دانشجویان و دانش آموزان نیز انس بیشتری با کتابخانه پیدا کنند.

محمدبیگی با اشاره به آمار مطالعه در سایر کشورها، اظهار داشت: پژوهش ها حاکی از آن است که تعداد کتابخانه ها ارتباط مستقیمی با سرانه مطالعه در جامعه دارد و کشورهایی که کتابخانه های بیشتری دارند از آمار مطالعه ی بالاتری نیز برخوردارند که وجود کتابخانه به ویژه در مناطق محروم از اهمیت بسیاری برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: توسعه کتابخانه های عمومی در کشور زیربنای توسعه فرهنگی محسوب می شود و انجام این مهم نیازمند حمایت و همکاری مسئولان و مدیران در تمامی دستگاه ها است.

محمدبیگی همچنین برنامه ریزی مدون برای بخش کودک و نوجوان را از مهم ترین اهداف دانست و افزود: هر دانشی که از سنین پایه در فرد نهادینه شود تا بزرگسالی ادامه خواهد داشت؛ در این راستا برنامه ریزی برای جذب کودکان و نوجوانان به کتابخانه از اولویت ها است.

وی در پایان ضمن تاکید بر اهمیت جلب رضایت مراجعان به کتابخانه ها، یادآور شد: کتابخانه ها امروزه مجموعه هایی غنی از خدمات فرهنگی هستند که برنامه هایی متنوع را برای عموم مخاطبان در رده های سنی و تحصیلی مختلف ارائه می دهند که شایسته است  این خدمات هرچه بیشتر به مردم شناسانده شود و در این زمینه  به حمایت و همکاری مسئولان و اصحاب رسانه دلگرم هستیم.

 

بيشتر
میز خدمت
به یاد شهدا
بيشتر
نورسیده ها
سامانه مدیریت نظارت و ارزیابی عملکرد
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 652796
تعداد بازديد کنندگان سايت: 249688617 تعداد بازديد زيرپورتال: 663540 اين زيرپورتال امروز: 511 سایت در امروز: 13482 اين صفحه امروز: 430
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved