ارتباط با مدیر کل
اخبار


1398/8/11 شنبه امام جمعه قزوین: تاریخ تشیع سرشار از جاذبه های علمی معنوی برای مطالعه است

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین گفت: تاریخ شیعه سرشار از جاذبه های علمی معنوی برای مطالعه و کتابخوانی است .

به گزارش روابط عمومی کتابخانه های عمومی قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی اضافه کرد: واقعه ی غدیر، عاشورا، سیره ی امام رضا (ع) و سایر اهل بیت عصمت و طهارت ، موجب شده اند بسیاری از افراد جذب کتابخوانی شده و برای آگاهی بیشتر در این موارد به کتاب ها مراجعه کنند.

وی خاطرنشان کرد: دین مبین اسلام نیز نگاهی ویژه به امر خواندن و مطالعه دارد چنانچه نخستین آیه ای که بر پیامبر اکرم (ص) نیز نازل شد بیانگر همین مطلب است.

این مقام مسئول در ادامه گفت: همچنین در سوره ی ن وَالْقَلَمِ وَمَا يَسْطُرُونَ  "نون سوگند به قلم و آنچه مى ‏نويسند " شاهد نهایت احترام به امر کتاب و مطالعه و نوشتن هستیم ، که این مهم در مذهب شیعه به اوج خود می رسد و شیعه  خود فرصتی عظیم برای کتابخوانی ایجاد می کند.

امام جمعه قزوین همچنین ضمن تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری درباره کتاب اظهار داشت: جای کتاب را هیچ چیز پر نمی کند.

وی همچنین گفت: با توجه به پیشرفت گسترده ی شبکه های مجازی و اطلاع رسانی ، کتابخانه های عمومی باید با با مجهز شدن به شیوه های نوین خدمات بتوانند در رقابت با فضاهای مجازی موفق تر ظاهر شوند.

آیت الله عابدینی ضمن تبریک انتصاب محمدبیگی به عنوان مدیرکل کتابخانه های استان خاطرنشان کرد: امیدواریم با توجه به علاقه و سابقه ای که در امر کتاب و کتابخانه ها دارید ، بتوانید قزوین را به جایگاه شایسته ی خود در این عرصه برسانید که در این زمینه ما نیز نهایت همکاری را با فعالیت های مفید فرهنگی و کتابخوانی خواهیم داشت.

فاطمه محمدبیگی نیز دراین جلسه گفت: نگاه ویژه و تاکیدات مقام معظم رهبری درباره کتاب و کتابخوانی ، چراغ راه و دلگرم گننده ی ما برای انجام هرچه پرشورتر فعالیت دراین عرصه است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان افزود: در این راستا حمایت و پشتیبانی ائمه جمعه و جماعات نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است ، زیرا روحانیون می توانند با اگاهی بخشی به عموم مردم در رابطه با اهمیت کتاب و کتابخوانی در راستای توسعه ی مطالعه ی مفید گام های موثری بردارند.

محمدبیگی همچنین به سنت حسنه ی وقف اشاره کرد و افزود: وقف کتاب نیز از مواردی است که می تواند کتابخانه ها را در پربار و غنی شدن منابع یاری دهند که در این زمینه حمایت و همراهی ائمه جمعه و جماعات اثرگذار است.

وی در پایان از راهنمایی های ارزنده ی امام جمعه قزوین تقدیر و تشکر کرد.

در این دیدار همچنین فریبا حاجی فتحعلی  مشاور امور بانوان، بتول نوروزی ، معصومه کریمی و محمدرضا فرجی از همکاران کتابخانه های عمومی استان حضور داشتند.

بيشتر
میز خدمت
به یاد شهدا
بيشتر
نورسیده ها
سامانه مدیریت نظارت و ارزیابی عملکرد
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 652794
تعداد بازديد کنندگان سايت: 249688569 تعداد بازديد زيرپورتال: 663538 اين زيرپورتال امروز: 509 سایت در امروز: 13434 اين صفحه امروز: 428
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved