ارتباط با مدیر کل
اخبار1398/8/22 چهارشنبه نشست خبری مدیرکل کتابخانه های عمومی قزوین برگزار شد

همزمان با فرارسیدن بیست و هفتمین هفته ی کتاب و آیین بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار، نشست خبری مدیرکل کتابخانه های عمومی قزوین با حضور گسترده ی اصحاب رسانه برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی کتابخانه های عمومی استان قزوین، این نشست با هدف تشریح برنامه ها و اولویت های هفته ی کتاب و کتابخوانی و توضیح خدمات و فعالیت های کتابخانه های عمومی در سالن کتابخانه عمومی عارف قزوینی برگزار شد .

مدیرکل کتابخانه های عمومی قزوین در این مراسم با اشاره به خدمات حال حاضر کتابخانه ها اظهار داشت: امروزه کتابخانه ها نه تنها مکانی برای امانت کتاب و مطالعه ، بلکه محیطی شاداب، ایمن ، آرامش بخش و مفید برای فعالیت های فرهنگی با کمترین هزینه و بیشترین بازدهی به شمار می روند.

وی برگزاری نشست های نقد و بررسی، معرفی، رونمایی ،جمع خوانی ،خلاصه نویسی و اشتراک گذاری کتاب و کارگاه های مشاوره و روانشناسی و مهارت های زندگی را از جمله اقدامات کتابخانه ها برای بزرگسالان عنوان کرد که برای تمامی افراد از هر سطح تحصیلاتی برگزار می شوند.

محمدبیگی به برنامه های بخش کودک اشاره کرد و گفت: بخش های کودک و نوجوان  نیز برخوردار از  کارگاه های قصه گویی، داستان خوانی ،آموزش نقاشی، آموزش طراحی ، آموزش بازی های سنتی و برگزاری بازی های خلاقانه و فکری و جذاب هستند.

وی همچنین برخورداری کتابخانه ها از بخش های نشریات، کتب کمک درسی، کتاب های ویژه ی دفاع مقدس ،بخش خدمات اینترنتی و کتب ویژه ی نابینایان و کتاب های صوتی را از جمله امتیازات این اماکن فرهنگی عنوان کرد و افزود: امیدواریم مردم با حضور هرچه بیشتر در کتابخانه های عمومی که با حداقل هزینه امکانات خوبی را در اختیار مخاطبان قرار می دهد ، ما در انجام در هرچه بهتر خدمات دلگرم کنند.

محمدبیگی خاطرنشان کرد: کتابخانه ها برای انجام برنامه ها و تامین هزینه های جاری نیازمند حمایت مادی شهرداری ها هستند که ان شالله با همراهی بیشتر شهرداری ها شاهد توسعه ی کمی و کیفی کتابخانه ها هستیم .

مدیرکل کتابخانه های عمومی قزوین در پایان گفت:  360 برنامه فرهنگی در حوزه های کودک، نوجوان، بزرگسال، نابینایان و زنان خانه دار برگزار می شود که تا 30 آبان ادامه خواهد داشت .

بيشتر
سال جهش تولید گرامیباد
میز خدمت
به یاد شهدا
بيشتر
نورسیده ها
سامانه مدیریت نظارت و ارزیابی عملکرد
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 760698
تعداد بازديد کنندگان سايت: 255885730 تعداد بازديد زيرپورتال: 773189 اين زيرپورتال امروز: 1015 سایت در امروز: 64543 اين صفحه امروز: 907
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved