ارتباط با مدیر کل
اخبار

1398/8/25 شنبه ویژه برنامه های کتابخانه های عمومی شهید بهشتی و شهید فهمیده تاکستان

کتابخانه عمومی شهید بهشتی تاکستان

همزمان با آغاز هفته کتاب کتابخانه شهید بهشتی تاکستان با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی میزبان دانش آموزان بازدید کننده از کتابخانه است.

در نخستین بازدید کارگاه " یک روز با نوبسندگان بومی" با حضور سید مصطفی علوی نویسنده آثاری همچون : روح ادب، آیین خوش اخلاقی، ۲۸۳نکته از بسم الله الرحمن الرحیم و ... با حضور اعضای نوجوان برگزار شد. در این کارگاه اقای علوی مطالبی را در مورد اصول نوشتن، معرفی کتاب و آموزش صحیح مطالعه ،آشنایی با سبک های ادبی، تاریخ ادبیات  و .. غیره عنوان کرد و دانش آموزان نیز سوالات خود در این رابطه را مطرح کردند.

در دیگر بازدید این کتابخانه که توسط مدرسه ابتدایی صورت گرفت دانش آموزان ابتدا با بخش های مختلف کتابخانه، عضویت در کتابخانه و شرایط استفاده از کتابخانه آشنا شدند.  همچنین دانش آموزان با حضور در بخش کودک کتابخانه  با فعالیتهای این بخش آشنا شده و در مسابقه هوش و سرگرمی شرکت کردند که به برگزیدگان جوایزی اهدا شد.

کشیدن نقاشی همگانی با موضوع کتاب و کتابخانه برنامه دیگر این گروه از بازید کنندگان بود که دانش آموزان نقاشی هایی در مورد کتاب و کتابخانه کشیدند. برگزاری نمایشگاه کتاب به مناسبت هفته  وحدت و هفته کتاب نیز با هدف معرفی منابع مربوط به این مناسبت ها در کتابخانه از دیگر اقدامات بود. به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی فضا سازی و زیبا سازی در بخش های مختلف کتابخانه انجام شد.

**************

کتابخانه عمومی شهید فهمیده تاکستان

به مناسبت فرا رسیدن هفته کتاب و کتابخوانی آبان مدارس سطح شهر به منظور بازدید و عضویت در کتابخانه شهید فهمیده تاکستان اقدام کردند.در این اقدام مسئول کتابخانه توضیحاتی را پیرامون  هفته کتاب و کتابخوانی و روز کتاب و کتابخوانی و کتابداری و همچنین شرایط عضویت در کتابخانه های سطح شهر و امانت کتاب و استفاده از منابع موجود در کتابخانه را برای حاضرین ارایه کرد.

به قصه گویی کتاب برای اعضای نوجوان،  که طی آن قصه طوطی  و بازرگان  ، مرد خیال پرداز ، مرغ ماهیخوار و عیب جویی از کتاب قصه های پند آموز کهن نوشته زینب علیزاده از انتشارت  اعتلای وطن برای شرکت کنندگان بیان شد از جمله این برنامه ها بود.

همچنین به مناسبت فرارسیدن هفته کتاب و کتابخوانی با حضور دانش آموزان دبیرستان صبا در کتابخانه زنگ کتاب برگزار گردید.

در ادامه این برنامه تعدادی از دختران دانش آموز سوالاتی را داشتند که ضمن مطرح کردن آن جوابهای لازم را شنیدند. همچنین تعدادی از اعضای کتابخانه شهید فهمیده در آستانه  فرا رسیدن هفته کتاب و کتاب خوانی اقدام به ساخت  کاردستی  نمودند

در این راستا اعضای کتابخانه با همکاری همدیگر در سالن بخش کودک و نوجوان کتابخانه شهید فهمیده  با  وسایل ارزان قیمت و بعضا دور ریز اقدام به ساخت ماشین پلاستیکی که تنها با یک آرمیچر و باطری حرکت می کرد  اثر زیبایی را خلق کردند که در واقع  از ذهن و فکر شان برای این امر استفاده کردند  اگر چه این وسیله بسیار ساده و ارزان قیمت ساخته میشود  در کنار آن  استفاده به جا از فرصت و زمان  مد نظر بوده است

بيشتر
سال جهش تولید گرامیباد
میز خدمت
به یاد شهدا
بيشتر
نورسیده ها
سامانه مدیریت نظارت و ارزیابی عملکرد
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 760636
تعداد بازديد کنندگان سايت: 255880211 تعداد بازديد زيرپورتال: 773124 اين زيرپورتال امروز: 951 سایت در امروز: 59024 اين صفحه امروز: 845
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved