ارتباط با مدیر کل
اخبار

1398/9/2 شنبه نماینده ولی فقیه در استان قزوین: کتابداران باید در معرفی کتب مفید و سازنده به جامعه پیشگام باشند

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی قزوین، مدیرکل و جمعی کتابداران کتابخانه های عمومی قزوین با آیت الله عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین دیدار کردند.

در این دیدار آیت‌الله عبدالکریم عابدینی با اشاره به اهمیت کتاب و مطالعه در دین اسلام، اظهار داشت: هر فرد کتابخوان می تواند اطرافیان، دوستان و نزدیکان خود را با کتاب های مفیدی که می شناسد، آشنا سازد.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به آیات و احادیث مربوط به اهمیت کتابخوانی و مطالعه، افزود: توصیه به کتاب و کتابخوانی همواره از منویات مقام معظم رهبری نیز بوده که تلاش در این راستا باید مورد توجه مسئولان و عموم مردم قرار گیرد.

آیت الله عابدینی بیان کرد: مساجد و آستان مقدس امام زاده ها، ظرفیت مناسبی برای راه اندازی کتابخانه هستند و می توانند به عنوان مجموعه های فرهنگی- مذهبی مورد بهره برداری قرار بگیرند.

وی در ادامه فضای مجازی و امکانات نرم افزاری را رقیب جدی کتاب عنوان کرد و گفت: با توجه به گسترش فضای مجازی و امکانات نرم‌افزاری تلاش کنید تا با مجهز شدن به امکانات روز، خدمات گسترده‌تری ارائه دهید.

امام جمعه قزوین ضمن اشاره به لزوم معرفی کتاب‌های مناسب، اذعان کرد: گاهی یک کتاب محتوای خوبی دارد، اما ممکن است مناسب سنی نباشد. ما باید کتاب‌های سالم را متناسب با شرایط سنی افراد، در اختیار آنان قرار دهیم تا کرامت انسانی و دین‌مداری و اخلاق آن‌ها را افزایش دهد.

فاطمه محمدبیگی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین در ابتدای این جلسه اظهار داشت : در استان قزوین ۶۲ باب کتابخانه نهادی و مشارکتی با زیربنای ۳۱ هزار مترمربع وجود دارد و ۸۱ هزار عضو نیز از این تعداد کتابخانه استفاده می‌کنند. حدود ۹۶۵ هزار منبع در اختیار اعضای کتابخانه های عمومی استان قرار دارد.

وی با بیان اهمیت ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه مفید، بیان کرد: سرمایه گذاری در امر کتابخوانی، سرمایه گذاری برای رشد و تعالی بشریت است و پیشرفت و توسعه پایدار از مسیر آگاهی بخشی و مطالعه کتاب امکان پذیر است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های اداره کل کتابخانه های عمومی قزوین در ایام هفته کتاب، گفت: تجدید میثاق با خانواده شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، برگزاری نشست‌های رونمایی و نقد کتاب، نشست‌های کتابخوان ویژه اقشار و مدارس، عضویت رایگان عموم مردم در روز بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار، نواختن زنگ کتاب، نشست کتاب‌خوانی ویژه نابینایان، برپایی گلریزان کتاب و ... از جمله اقدامات این اداره در هفته کتاب بوده است.

 محمد بیگی تصریح کرد: دسترسی آسان مردم به کتاب، افزایش سرانه مطالعه، ترغیب مردم به کتاب و کتابخوانی از جمله اولویت های این اداره کل است.

وی در پایان بیان کرد: بهره گیری از ظرفیت روحانیون به دلیل ارتباط نزدیک و مستمری که با عموم مردم دارند از برنامه های مهم ما برای توسعه مطالعه مفید است.

بيشتر
سال جهش تولید گرامیباد
میز خدمت
به یاد شهدا
بيشتر
نورسیده ها
سامانه مدیریت نظارت و ارزیابی عملکرد
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 760721
تعداد بازديد کنندگان سايت: 255887038 تعداد بازديد زيرپورتال: 773212 اين زيرپورتال امروز: 1038 سایت در امروز: 65851 اين صفحه امروز: 930
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved