ارتباط با مدیر کل
اخبار

1398/9/2 شنبه نماینده ولی فقیه در استان قزوین: کتابداران باید در معرفی کتب مفید و سازنده به جامعه پیشگام باشند

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی قزوین، مدیرکل و جمعی کتابداران کتابخانه های عمومی قزوین با آیت الله عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین دیدار کردند.

در این دیدار آیت‌الله عبدالکریم عابدینی با اشاره به اهمیت کتاب و مطالعه در دین اسلام، اظهار داشت: هر فرد کتابخوان می تواند اطرافیان، دوستان و نزدیکان خود را با کتاب های مفیدی که می شناسد، آشنا سازد.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به آیات و احادیث مربوط به اهمیت کتابخوانی و مطالعه، افزود: توصیه به کتاب و کتابخوانی همواره از منویات مقام معظم رهبری نیز بوده که تلاش در این راستا باید مورد توجه مسئولان و عموم مردم قرار گیرد.

آیت الله عابدینی بیان کرد: مساجد و آستان مقدس امام زاده ها، ظرفیت مناسبی برای راه اندازی کتابخانه هستند و می توانند به عنوان مجموعه های فرهنگی- مذهبی مورد بهره برداری قرار بگیرند.

وی در ادامه فضای مجازی و امکانات نرم افزاری را رقیب جدی کتاب عنوان کرد و گفت: با توجه به گسترش فضای مجازی و امکانات نرم‌افزاری تلاش کنید تا با مجهز شدن به امکانات روز، خدمات گسترده‌تری ارائه دهید.

امام جمعه قزوین ضمن اشاره به لزوم معرفی کتاب‌های مناسب، اذعان کرد: گاهی یک کتاب محتوای خوبی دارد، اما ممکن است مناسب سنی نباشد. ما باید کتاب‌های سالم را متناسب با شرایط سنی افراد، در اختیار آنان قرار دهیم تا کرامت انسانی و دین‌مداری و اخلاق آن‌ها را افزایش دهد.

فاطمه محمدبیگی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین در ابتدای این جلسه اظهار داشت : در استان قزوین ۶۲ باب کتابخانه نهادی و مشارکتی با زیربنای ۳۱ هزار مترمربع وجود دارد و ۸۱ هزار عضو نیز از این تعداد کتابخانه استفاده می‌کنند. حدود ۹۶۵ هزار منبع در اختیار اعضای کتابخانه های عمومی استان قرار دارد.

وی با بیان اهمیت ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه مفید، بیان کرد: سرمایه گذاری در امر کتابخوانی، سرمایه گذاری برای رشد و تعالی بشریت است و پیشرفت و توسعه پایدار از مسیر آگاهی بخشی و مطالعه کتاب امکان پذیر است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های اداره کل کتابخانه های عمومی قزوین در ایام هفته کتاب، گفت: تجدید میثاق با خانواده شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، برگزاری نشست‌های رونمایی و نقد کتاب، نشست‌های کتابخوان ویژه اقشار و مدارس، عضویت رایگان عموم مردم در روز بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار، نواختن زنگ کتاب، نشست کتاب‌خوانی ویژه نابینایان، برپایی گلریزان کتاب و ... از جمله اقدامات این اداره در هفته کتاب بوده است.

 محمد بیگی تصریح کرد: دسترسی آسان مردم به کتاب، افزایش سرانه مطالعه، ترغیب مردم به کتاب و کتابخوانی از جمله اولویت های این اداره کل است.

وی در پایان بیان کرد: بهره گیری از ظرفیت روحانیون به دلیل ارتباط نزدیک و مستمری که با عموم مردم دارند از برنامه های مهم ما برای توسعه مطالعه مفید است.

بيشتر
میز خدمت
نورسیده ها
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 563130
تعداد بازديد کنندگان سايت: 244188190 تعداد بازديد زيرپورتال: 571655 اين زيرپورتال امروز: 800 سایت در امروز: 47142 اين صفحه امروز: 726
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved