ارتباط با مدیر کل
اخبار

1398/10/25 چهارشنبه به ریاست فرماندار بوئین زهرا؛ چهل و هشتمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بوئین ‌زهرا برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، چهل و هشتمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بوئین ‌زهرا به ریاست علی رحمانی، فرماندار بوئین‌ زهرا و با حضور اعضا انجمن، در محل فرمانداری بوئین زهرا برگزار شد.

رحمانی در این جلسه گفت: ایجاد برنامه های متنوع و آشنا نمودن بیشتر دانش آموزان با محیط کتابخانه های شهرستان و استفاده از فضاهای کتابخانه ها میتواند باعث ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه شود.

رحمانی اظهار داشت: یکی دیگر از مسائل مربوط به افزایش فرهنگ کتاب و کتابخوانی، افزودن تعداد کتابخانه های مشارکتی در روستاهای شهرستان می باشد، که این اتفاق امکان استفاده بیشتر از فضاهای کتابخانه‌ای برای مردم شهرستان در مناطق مختلف را فراهم میکند.

وی درخصوص پروژه های نیمه تمام کتابخانه های شهر بوئین ‌زهرا و سگزآباد نیز خواستار سرعت بخشی عملیات عمرانی با جدیت و پیگیری بیشتر تا به بهره برداری رسیدن این پروژه ها شد.

عادت به مطالعه باید از کودکی شکل بگیرد

فاطمه محمد بیگی، مدیرکل اداره کتابخانه های عمومی استان قزوین، نیز در بخش دیگری از این جلسه با قدردانی از حاضرین در این جلسه بیان کرد: کتابخانه های عمومی نهادهایی همگانی هستند که به همه افراد جامعه، بدون هیچ نوع تبعیضی خدمات ارائه می نمایند و همچنین بخش های کودک و نوجوان یکی از بخش های فعال در کتابخانه های عمومی محسوب می شود که در راستای ترویج مطالعه، فعالیت می کند.

وی اظهار داشت: برای ایجاد عادت به مطالعه و خواندن در کودکان و نوجوانان باید در کنار کتاب های خوب و مناسب فعالیت های گوناگونی مانند قصه گویی و کتابخوانی برای کودکان، معرفی کتاب، برگزاری نمایشگاه های مقطعی و دائمی صورت بگیرد که این فعالیتها در کلیه کتابخانه های عمومی استان به صورت مستمر انجام می شود.

وی همچنین مساعدت و همکاری متولیان حوزه فرهنگ در جهت راه اندازی کتابخانه های مشارکتی، در راستای فراهم نمودن امکان بهره مندی همه افراد جامعه از کتابخانه ها را خواستار بود.

شایان ذکر است امکان واگذاری کتابخانه شهرک مدرس توسط اداره تبلیغات اسلامی به انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان در راستای ایجاد کتابخانه نهادی در شهرک مدرس، ازمواردی بود که در این جلسه مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

بيشتر
میز خدمت
به یاد شهدا
بيشتر
نورسیده ها
سامانه مدیریت نظارت و ارزیابی عملکرد
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 650864
تعداد بازديد کنندگان سايت: 249561004 تعداد بازديد زيرپورتال: 661573 اين زيرپورتال امروز: 449 سایت در امروز: 22627 اين صفحه امروز: 364
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved