ارتباط با مدیر کل
اخبار

1398/10/26 پنجشنبه مسئول کتابخانه صاحب الزمان خبر داد؛ برنامه های مختلف در بزرگداشت یاد و خاطره شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، برگزاری مسابقات نقاشی، کارگاه های قصه گویی و نمایش عروسکی، آموزش قرآن همراه با بازی های متنوع از جمله برنامه های اجرایی در کتابخانه صاحب الزمان (عج ) بود.

قصه گویی

در این نشست، کتاب « قصه عاشورا » نوشته پرویز امینی؛ برای کودکان قصه گویی شد. پس از بازگویی قصه، به رشادت رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم  بالاخص سردار شهید سلیمانی اشاره شد و گوشه ای از دستاوردهای آن شهید بزرگوار برای وطنمان ایران، برای کودکان باز گو شد.

کارگاه قصه گویی

توسط کتابدار کتابخانه، کارگاه قصه گویی در مدرسه نوآوران برگزار شد. در این کارگاه از کتاب « قصه های شهرزاد» داستانی برای کودکان بازگو شد و دانش آموزان با کتاب « قصه های هزار و یکشب» آشنا شدند. سپس دو نفر از دانش آموزان به قصه گویی پرداخته و سایرین نظرات خود را پیرامون اجرای قصه گویی این دو نفر ارائه دادند.

کارگاه و مسابقه نقاشی

برگزاری کارگاه آموزش نقاشی با استفاده از خلاقیت بچه ها از دیگر برنامه های اجرا شده در کتابخانه می باشد. در این برنامه از کودکان خواسته شد که در برگه سفیدی خط خطی کنند و سپس اشکالی را که از بین خطوط به چشمشان می آمد را رنگ کنند نتیجه کار برای کودکان بسیار جالب بود. در دیگر نشست این کتابخانه، مسابقه نقاشی با عنوان «هدیه ای به سردار سلیمانی» برگزار شد و بچه ها جهت هدیه به روح مطهر آن شهید بزرگوار طرحهای زیبایی به تصویر کشیدند و سپس این تصاویر به عرضه نمایش در کتابخانه گذاشته شد.

کارگاه آموزش قرآن به کودکان با بازی

آموزش قرآن به همراه بازی، از جمله برنامه های اجرایی در کتابخانه بود. در این برنامه که کودکان به آموزش حفظ سوره های کوتاه پرداختند به شدت مورد استقبال قرار گرفت و مقرر شد این برنامه به صورت مستمر هر هفته در کتابخانه برگزار شود.

گفتنی است زنگ بازی از دیگر برنامه های تفریحی و فکری این کتابخانه بود.

بيشتر
میز خدمت
به یاد شهدا
بيشتر
نورسیده ها
سامانه مدیریت نظارت و ارزیابی عملکرد
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 650932
تعداد بازديد کنندگان سايت: 249564940 تعداد بازديد زيرپورتال: 661643 اين زيرپورتال امروز: 517 سایت در امروز: 26563 اين صفحه امروز: 432
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved