ارتباط با مدیر کل


 


 

 

 
بيشتر
اخبار1398/11/21 دوشنبه همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی؛ برنامه های فرهنگی در کتابخانه دانش نصرت آباد برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، کتابخانه دانش نصرت آباد به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با هدف آشنا شدن اعضای کتابخانه به تاریخ انقلاب، اقدام به برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی نموده است. 

جمع خوانی کتاب
توسط سمیه مرادی، مسئول کتابخانه، کتاب « لحظه های انقلاب » نوشته محمود گلابدره یی، جمع خوانی و بلند خوانی شد. کتاب لحظه های انقلاب به شکل گزارش نویسی است و به معنای واقعی تلفیقی از روایت و قصه نویسی دارد و نکته قوی که در این کتاب مشاهده می شود نزدیک بودن به واقعیات است.
این کتاب مستند گونه ای است از لحظه های اسطوره ای انقلاب مردم ایران که نویسنده با تمام گوشت و خون خود شخصا آزموده است.

کارگاه روزنامه دیواری
به منظور ایجاد فضای خلاق در دانش آموزان و توانمند کردن آنها برای به کاربردن خلاقیت در زندگی کارگاه  آموزش روزنامه دیواری با موضوع« معرفی کتاب برای کودکان و دانستنی ها و انقلاب » در کتابخانه دانش نصرت آباد با حضور جمعی از دانش آموزان مدارس توسط فروزان باقری، کتابدار کتابخانه برگزار گردید. در این کارگاه دانش آموزان با استفاده از توانمندی های خودشان در طراحی زمینه اولیه و استفاده از بریده نشریات و روزنامه ها و با استفاده از رایانه طرح های جدید و خلاقانه ای را خلق کردند.

کارگاه قصه گویی 
چهارمین جلسه سلسله نشست های کارگاه قصه گویی با هدف آشنایی کودکان با انواع ادبیات کودکان( لالایی، افسانه، اسطوره، شعر، دانستنیهای علمی، قصه ها ی پریان، قصه های حیوانات،کتاب های تصویری)، ویژگی ها و تفاوت های هر گروه، معرفی وبررسی نمونه هایی از کتاب ها و آشنایی با نویسندگان برترخارجی و داخلی حوزه ادبیات کودکان و نوجوانان با حضور دانش آموزانی از مدرسه لقمان حکیم در کتابخانه توسط فروزان باقری، کتابدار کتابخانه، برگزار گردید.
در این کارگاه چند فیلم از قصه گویی های جشنواره قصه گویی نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سال 1398 و سایر سازمان ها برای دانش آموزان پخش و مورد نقد و بررسی قرار گرفت. قصه « کدو قله قله زن » با قصه گویی رضا فعال  و قصه « گربه ها و خروس ها » با قصه گویی سمیه اصحاب مورد توجه و علاقه دانش آموزان قرار گرفت. دانش آموزان قصه هایی که برای اولین بار نوشته بودند برای دانش آموزان دیگر خواندند. 

گفتنی است کلاس نقاشی از دیگر برنامه های این کتابخانه بود.
بيشتر
سال جهش تولید گرامیباد
میز خدمت
به یاد شهدا
بيشتر
نورسیده ها
سامانه مدیریت نظارت و ارزیابی عملکرد
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 912396
تعداد بازديد کنندگان سايت: 263841111 تعداد بازديد زيرپورتال: 927843 اين زيرپورتال امروز: 1759 سایت در امروز: 61536 اين صفحه امروز: 1677
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved