ارتباط با مدیر کل


 


 

 

 
بيشتر
اخبار1398/11/23 چهارشنبه همزمان با ایام دهه مبارک فجر؛ نشست کتاب خوان تخصصی با موضوع « انقلاب اسلامی» در استان قزوین برگزار شد
به مناسبت بزرگداشت  سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، نشست کتاب خوان تخصصی انقلاب اسلامی، در استان قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، نشست کتاب خوان تخصصی با موضوع « انقلاب اسلامی» با حضور همکاران ستاد، مسئولان ، کتابداران و  اعضاء کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.

در این نشست شش کتاب با موضوع انقلاب اسلامی معرفی شد.

کتاب «حکایت زمستان » نوشته سعید عاکف، توسط مرضیه حجام زاده، کتابدار کتابخانه امام خمینی ( ره ) معرفی شد. وی درباره کتاب گفت: نویسنده این کتاب با قلم شیوا، خاطرات عباس حسینمردی یکی از رزمندگان دفاع مقدس  را به رشته تحریر در آورده است.

دومین کتاب معرفی شده در این نشست کتاب «انقلاب اسلامی به روایت اسناد ساواک» نوشته مرکز بررسی‌ اسناد تاریخی ‌وزارت ‌اطلاعات بود که توسط کیانا غیاثوند، کتابدار کتابخانه امام خمینی ( ره ) معرفی شد. وی بیان کرد: شناخت انقلاب اسلامی و روند آن مستلزم بررسی دقیق این رویداد در تمام استان ها و شهر های کشور است. اطلاع از این روند ضمن ارج نهادن بر مجاهدت های انقلابیون، سبب افزایش و تعمیق بصیرت درباره چالش های فراروی این انقلاب خواهد بود. این مجموعه ی اسنادی در چهار مجلد، به نقش استان قزوین در وقایع انقلاب اسلامی می پردازد. مردم انقلابی و شجاع  استان قزوین به زعامت روحانیت آگاه و شبکه ی گسترده ای از مساجد و هیئت های مذهبی یکی از مهم ترین کانون های انقلابی را در کشور تشکیل داده بودند.

این مجموعه شامل اسناد سال های 1339 تا بهمن 1357 را شامل می شود. برای گردآوری این مجموعه کلیه پرونده های انفرادی و موضوعی مورد بررسی و بهره برداری قرار گرفته است.

ندا امیرلو، رئیس اداره امور کتابخانه ها و همکاری ها، نیز در ادامه نشست به معرفی کتاب «مدیر مدرسه» اثر جلال آل احمد پرداخت. وی در معرفی این اثر گفت: مدیر مدرسه کتابی زیبا در مورد زندگی یک معلم است که برای راحتی کار و حقوق بیشتر به دبستانی ابتدایی در یک منطقه دور افتاده شهر سفر می کند. او گمان می کند که مدیر شدن در یک دبستان ابتدایی کاری آسان است اما آنجاست که نظرش عوض می شود. او در این مدرسه با چالش های فراوانی رو به رو می شود که در نوع خود در نقل داستان از زبان خود معلم زیبا است.

سپس فاطمه قاسمی با معرفی کتاب « پرواز تا بی نهایت » هدف از معرفی این کتاب را آشنایی با زندگانی، رشادت‌ها و محسنات اخلاقی شهید بابایی عنوان کرد و گفت: کتاب «پرواز تا بی نهایت» حاوی یادنامه شهید امیر سرلشکر خلبان عباس بابایی است که شامل بیش از 100 خاطره از زبان خانواده ، همسر و دوستان و اطرافیان و همکاران شهید است و این کتاب به وصیت نامه ایشان و عکس هایشان مزین شده است.

عباس بابایی پس از ۶۰ مأموریت جنگی موفق، در صبح روز ۱۵ مرداد سال ۱۳۶۶، مصادف با روز عید قربان به خیل هم‌رزمان شهیدش پیوست.

کتاب «لحظه های انقلاب» نوشته محمود گلابدره ای که توسط انتشارات دفتر نشر معارف به چاپ رسیده است، توسط حبیب اسماعیل خانی، کتابدار کتابخانه علامه رفیعی، معرفی شد. وی گفت: این کتاب به شکل گزارش نویسی است و به معنای واقعی تلفیقی از روایت و قصه نویسی دارد و نکته قوی که در این کتاب مشاهده می شود نزدیک بودن به واقعیات است.
این کتاب مستند گونه ای است از لحظه های اسطوره ای انقلاب مردم ایران که نویسنده با تمام گوشت و خون خود شخصا آزموده است.

در پایان، ناهید السادات حیاتی، کتابدار کتابخانه علامه رفیعی کتاب «تهذیب نفس و سیر و سلوک از دیدگاه امام خمینی ( ره )» دفتر چهل و چهارم از آثار موضوعی تبیانها را بررسی کرد و درباره آن گفت: این مجموعه در سه بخش تهذیب نفس، سیر و سلوک و منازل و مقامات سلوک گردآوری شده است که علم تهذیب نفس، جوانان و تهذیب نفس، سلوک و مراحل و مراتب سالکان، اخلاص، صبر، تواضع، شکر عناوین برخی از پانزده فصل این کتاب هستند.

گفتنی است  در حاشیه این نشست محمد ارداقیان، از شاعران برجسته استان، شعری از سروده های خود با موضوع « انقلاب اسلامی » قرائت نمود که  مورد استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت و همچنین به رسم یادبود با اهدا لوح تقدیر از ارائه دهندگان تقدیر به عمل آمد.
بيشتر
سال جهش تولید گرامیباد
میز خدمت
به یاد شهدا
بيشتر
نورسیده ها
سامانه مدیریت نظارت و ارزیابی عملکرد
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 913726
تعداد بازديد کنندگان سايت: 263924937 تعداد بازديد زيرپورتال: 929235 اين زيرپورتال امروز: 1256 سایت در امروز: 75658 اين صفحه امروز: 1137
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved