ارتباط با مدیر کل


 


 

 

 
بيشتر
اخبار
1398/11/24 پنجشنبه حال و هوای انقلابی؛ در کتابخانه شهید بهشتی تاکستان
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های استان قزوین، همزمان با چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب اسلامی کتابخانه شهید بهشتی تاکستان با اجرای برنامه های متنوع حال و هوایی انقلابی به خود گرفت و میزبان علاقمندان به کتاب و کتابخوانی در همه رده های سنی بود. 

نشست تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با موضوع علم و پژوهش

در این نشست که با حضور احمد لشگری، رییس اداره کتابخانه های شهرستان تاکستان و اعضای جوان و نوجوان در سالن کتابخانه شهید بهشتی برگزار شد «جایگاه علم و پژوهش در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی » مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 
در ابتدا لشگری، ضمن اشاره به اینکه جوانان و نوجوانان آینده سازان این کشور هستند بیان کرد: در كشور ما  نسل جوان ، سهم بزرگی از تحولات و پیشرفتهای كشور را بر عهده داشته و شاهد حضور جوانان در عرصه‎های مختلف از شكل‎گیری انقلاب گرفته تا پیروزی آن و پس از پیروزی انقلاب اسلامی بوده و هستیم. 
وی از شرکت کنندگان خواست که با حضور در راهپیمایی 22 بهمن و همچنین حضور در صحنه انتخابات به عنوان رای اولی بار دیگر قدرت ایران اسلامی را به رخ دشمنان بکشند. 
در ادامه مهدی جلیلوند، مسئول بسیج فرهنگیان شهرستان تاکستان، با گرامیداشت یاد و نام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدای مدافع حرم اظهار امیدواری کرد که با اجرای این چنین نشست هایی در سطح کتابخانه ها به عنوان پایگاه های مهم فرهنگی به خصوص با حضور جوانان و نوجوانان که آینده سازان ایران و انقلاب هستند، گامی موثر در در جهت اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری در جهت پیشبرد اهداف انقلاب برداریم.
 وی ادامه داد: اولین توصیه رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب توصیه به علم و پژوهش است که در این خصوص برداشت های متفاوتی می توان ارائه کرد. تاکید بر ضرورت وجودی علم، نقش آفرینی اساسی علم، توسعه همه جانبه و پایدار، توسعه علم و فناوری و پیشرانی علم در توسعه کشور را از جمله مباحثی دانست که می توان در جایگاه علم و پژوهش به عنوان اولین بحث در مباحث هفتگانه رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب به آن اشاره کرد. 
در حاشیه این نشست شرکت کنندگان در مورد این بیانیه به بحث و تبادل نظر پرداختند و سوالات خود را مطرح کردند.

جمع خوانی کتاب

 توسط اعضای نوجوان ،جمع خوانی کتاب «آخرین هجرت» نوشته مجید ملامحدی، از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، برگزار شد.
 در ابتدای جلسه توضیحاتی در مورد این کتاب به شرکت کندگان ارائه شد و سپس هر کدام از اعضا بخش هایی از این کتاب را قرائت کردند. از مجموعه روزهای به یاد ماندنی آخرین سفرهای امام خمینی (ره) از عراق به کویت و سپس به پاریس و موانع و مشکلاتی که امام (ره) در این سفرها با آن مواجه بوده‌اند، همچنین سیر انقلاب اسلامی در ایران در آخرین روزهای نهضت، مباحثی است که در این کتاب از آن سخن می‌رود .

شعار نویسی

با هدف آشنا کردن نسل جوان و نوجوان با انقلاب اسلامی ایران و بازسازی صحنه های انقلاب سال 57 در کتابخانه، یک دوره مسابقه شعار نویسی با محوریت شعارهای انقلابی در کتابخانه برگزار شد در طی این مسابقه شرکت کنندگان شعارهای خود را نوشتند و به بهترین شعار جایزه ای اهدا شد.

مسابقه نقاشی

به منظور آشنایی هرچه بیشتر کودکان با انقلاب اسلامی، یک دوره مسابقه رنگ آمیزی و نقاشی در بخش کودک کتابخانه برگزار شد. در این مسابقه شرکت کنندگان نقاشی هایی با موضوع انقلاب و ایران را رنگ کرده و نمایشگاهی از این نقاشی ها در بخش کودک دایر شد. 

ساخت روزنامه دیواری

برنامه دیگری که در بخش کودک کتابخانه انجام شد، ساخت روزنامه دیواری با موضوع انقلاب اسلامی و زندگی  امام خمینی(ره) بود. هدف از این برنامه یادآوری روزهای فجرآفرین انقلاب و رشادت‌های مردم انقلاب و همچنین تقویت خلاقیت اعضای شرکت کننده می باشد.

آذین بندی وفضا سازی کتابخانه

کتابداران کتابخانه با آذین بندی و زیباسازی کتابخانه به استقبال دهه فجر رفتند. نصب پرچم ایران، نصب تصاویری از روزهای انقلاب سال 57، نصب بنر و آذین بندی کتابخانه و نصب پوستر دستاوردهای انقلاب اسلامی از جمله این اقدامات بود.

نمایشگاه کتاب

با هدف بازنمایی منابع مربوط به انقلاب اسلامی و یادآوری رشادتهای شهیدان راه انقلاب اسلامی نمایشگاه کتابی در کتابخانه دایر شد. این نمایشگاه شامل کتب مربوط به انقلاب اسلامی در همه رده های سنی است که مورد توجه اعضا قرار گرفت.
 گفتنی است دیدار بانوان کتابدار کتابخانه با آیت الله اسلامی، امام جمعه شهر تاکستان، به مناسبت دهه فجر از دیگر برنامه های این کتابخانه بود.


 
بيشتر
سال جهش تولید گرامیباد
میز خدمت
به یاد شهدا
بيشتر
نورسیده ها
سامانه مدیریت نظارت و ارزیابی عملکرد
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 913732
تعداد بازديد کنندگان سايت: 263925079 تعداد بازديد زيرپورتال: 929241 اين زيرپورتال امروز: 1262 سایت در امروز: 75800 اين صفحه امروز: 1143
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved