كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیام سال اداره کل کتابخانه ها
پیوندها
خبرگزاری ها
طرح فرا خوان آمایش
فايل ها
کتاب خوان فروردین 98
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود
الالا

565

الالا

لبلبل

232

565

بیبیب

لالالا

بیبیب
1397/11/15 دوشنبه ویژه برنامه های کتابخانه های شهرستان قزوین به مناسبت ایام فاطمیه و دهه ی فجر

به مناسبت ایام فاطمیه و شهادت ام ابیها حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها کتاب فاطمه (س) ترجمه بیت الاحزان حاج شیخ عباس قمی (ره)  برای دانش آموزان پایه دوازدهم حسابداری هنرستان کارودانش سپهر توسط علی ستایش نیا کتابدار کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) قزوین جمع خوانی شد.

************

همزمان با ایام شهادت بانوی دو عالم جهان هستی و به مناسبت گرامیداشت دهه فجر نمایشگاه عکسی از شهدای نوجوان تحت عنوان (می خواهم مثل تو باشم )برگزار گردیده که ضمن معرفی شهدا به همراه عکسی از آنان ،خاطراتی از آنها بیان شده است .

نمایشگاه عکس هم با عنوان( امام آمد ) بر پا شده که تصاویر مربوط به امام خمینی(ره) و دیدار با مردم به نمایش گذاشته شده است که تا پایان دهه ی فجر ادامه دارد.

جایزه هشتمین جشنواره رضوی همزمان با آغاز دهه فجر و پیروزی انقلاب  به برندگان در بخش های مکتوب و نقاشی کتابخانه شهید رجایی  تقدیم شد که در بخش مکتوب کتابخانه شهید رجایی دارای 4برنده و در بخش نقاشی هم دو برنده داشته است .

*************

برنامه های فرهنگی کتابخانه عمومی آیت الله موسوی روستای کلج به شرح ذیل هستند:

1-برگزاری نمایشگاه کتاب با عنوان شمیم کوثر ویژه بزرگسالان

2- برگزاری جلسه قصه گویی کتاب تشت خاکستر  ویژه کودک و نوجوان

از جمله اقداما ت فرهنگی این  کتابخانه برگزاری جلسات قصه گویی در هر هفته وبه مناسبت های مختلف می باشد برگزاری جلسات به 3صورت (در مدرسه ،در کتابخانه ودر فضای آزاد) می باشددر همین راستا  جلسه قصه گویی کتاب ویژه اعضاء کودک   جهت ازتقاء سطح آگاهی ودانش اعضاء ، آشنایی کودکان با سیره و زندگی امامان معصوم (ع)،ازکتاب   تشت خاکستر برگزار گردید .

کتاب تشتی از خاکستر داستانهایی از زندگانی پیامبر اکرم(ص)(مجموعه خاطرات خورشید) «داستان مرد یهودی است  که هر بار که رسول خدا (ص) از کوچه آنها می گذشت خاکستر بر روی حضرت می ریخت ؛ ولی با شگفتی مشاهده می کرد  آن حضرت به آرامی خاکسترها را از خود دور نمود و ضمن پاک کردن جامه خویش با مهربانی به مرد نگریست و....

3-برگزاری نشست خلاصه نویسی کتاب

طرح خلاصه نویسی  کتاب از جمله اقدامات خلاق فرهنگی است که در این کتابخانه در حال برگزاری می باشد در این طرح کودکان خلاصه کوتاهی از محتوای کتاب را برای سایر دوستان خود به رشته تحریر در می آورند   .

 4- برگزاری نشست شعر خوانی  کتاب  ویژه کودک و نوجوان

شعر خواندن به‌جز تأثیر بلندمدتی که در زندگی کودکان دارد شامل فواید متعددی می باشند از جمله این که معمولا اولین چیزی که کودکان ونوجوانان موقع شعر خواندن به خاطر می سپارند قافیه های آن می باشد قافیه ها به کودکان کمک می کنند تا بتوانند آواهای مشابه در کلما ت متفاوت را  درک کنند در نتیجه بتوانند روان تر بخوانند وحتی بعد ها روان تر بنویسند .شعر خوانی موجب درک هرچه بهتر کلمات می شود دانش زبانی کودکان بالاتر می رود واین امر بعدها باعث می شود نویسنده بهتری شوند علاوه بر آن موجب تقویت حافظه آنها می شود با این هدف این کتابخانه به مناسبت های مختلف انواع نشست های شعر خوانی رابرگزارمی نماید 

5- برگزاری نشست بلندخوانی کتاب ویژه کودک ونوجوان

بلند خوانی کتاب از جمله  فعالیت های گروهی است که در این کتابخانه به مناسبت های مختلف و با درنظر گرفتن رده سنی مختلف اعضاء به صورت مستمر انجام می شود بلند خوانی کتاب خواندن یک کتاب با صدای بلند، همراه با بازتاب فضای عاطفی و فراز و فرود داستان برای یک کودک یا گروهی از کودکان است. بلندخوانی یکی از موثرترین شیوه‌های علاقه‌مند کردن کودکان و نوجوانان به خواندن کتاب است.

بيشتر