كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیام سال اداره کل کتابخانه ها
پیوندها
خبرگزاری ها
طرح فرا خوان آمایش
فايل ها
کتاب خوان فروردین 98
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود
DSEDSD

FDFDF

RERER

EWEWE

FDFDFDF

DSDSD

DSDSD

EWEWE

یسیسی

یسیسی

یسیسی
1397/11/16 سه‌شنبه طرح تاکسی کتاب برای نخستین بار در شهرستان آبیک افتتاح شد

درچهارمین روز از دهه مبارک فجر و در جشن چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران ، برای اولین بار در استان قزوین و درشهرستان آبیک طرح تاکسی کتاب با مشارکت اداره کتابخانه های شهرستان آبیک و سازمان حمل و نقل شهرستان آبیک افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، درآیین افتتاح این پروژه فرهنگی ،شهرام احمدپورفرماندار شهرستان آبیک ، رییس اداره اطلاعات،مهندس محمدحسینی شهردارآبیک،مرتضی کلهر معاون سیاسی امنیتی فرمانداری، مهندس منجم رییس سازمان حمل و نقل،رمضان حیدری رییس اداره کتابخانه های شهرستان ،حجت الاسلام محمد مرادی رییس اداره عقیدتی ،سیاسی پایگاه هوانیروز،حیدری رییس کمیته امدادشهرستان وجمعی از مسئولین حضورداشتند.

احمدپوردر مراسم افتتاح ضمن قدردانی و تقدیر از افتتاح طرح تاکسی کتاب در شهرستان گفت: انجام چنین طرح هاو پروژه ها ضامن بقای فعالیتهای عمرانی شهرستان بوده و مدیریت اجرایی شهرستان وفرمانداری از انجام چنین طرحهایی حمایت می کند.

وی ادامه داد:  در عصر حاضر که عصر تکنولوژی و اطلاعات میباشدطرح تاکسی کتاب درشهرستان میتواند یکی از راههای مقابله با تهاجمات فرهنگی بوده و گرایش شهروندان را به مطالعه و کتاب افزایش دهد.

فرماندارآبیک افزود: طرح تاکسی کتاب بیانگر اهتمام وخلاقیت ودغدغه مدیریت کتابخانه های شهرستان آبیک بوده وقابل ستایش میباشد.

رمضان حیدری رییس اداره کتابخانه های شهرستان آبیک دراین باره گفت: با تاسی والگوبرداری از رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر کتاب همه جا،برای همه ،همه وقت این طرح برای اولین بار بصورت سیستماتیک و کارشناسی شده و براساس ساختارمنظم وسازمان یافته وهدفمند دراستان قزوین ودرشهرستان آبیک اجرامیگردد و این افتخارنصیب ما گردیده تا بعنوان سومین شهرستان درکشور مجری این پروژه باشیم.

حیدری افزود:با توجه به مسافتهای طولانی و یکساعته مسیر قزوین به آبیک و آبیک به هشتگرد وشهرهای همجوار ، زمان انتظار مسافرین در داخل خودروهای حمل و نقل عمومی زیاد میباشد که به لحاظ مدیریت بهینه زمان و استفاده مفید از این انتظار، مقرر شد با مشارکت اداره کتابخانه ها و سازمان حمل و نقل آبیک با تعبیه جای کتاب در داخل تاکسیها و قرار دادن کتب سودمند ومفید وعامه پسند وکم حجم، سهم کوچکی در بالابردن سرانه مطالعه در استان و شهرستان داشته باشیم.

وی همچنین افزود: با افتخار جزو شهرهای نخست درکشور بعد از شهرهای رشت وتربت حیدریه دراجرای این پروژه میباشیم وهمدلی و همراهی رانندگان تاکسی و شهردار و شورای شهر و ریاست سازمان حمل و نقل موجب نزول برکات و موفقیتها در اجرای طرح تاکسی کتاب گردیده است.

طی این پروژه درسه فاز ودر هرفاز صددستگاه تاکسی برون شهری ودرون شهری مجهز به این جای کتاب میگردند و از طریق کتب اهدایی که در داخل کتابخانه ها موردنیاز نیست واز طریق حمایتهای شهرداری پوشش داده میشوند.

بيشتر