كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیام سال اداره کل کتابخانه ها
پیوندها
جشنواره رضوی
خبرگزاری ها
طرح فرا خوان آمایش
فايل ها
کتاب خوان اردیبهشت 98
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود
سس

سسسس

ققق

ثثث

ثثث

سسس

کک

.و

ووئ

ووئ

نت

تتت

ئئئ
1397/12/19 يكشنبه خبرهایی کوتاه از کتابخانه های هلال احمر، عارف قزوینی و امام خمینی (ره) قزوین

جمع خوانی کتاب ویژه اسفند در کتابخانه عمومی شهدای هلال احمر قزوین

کتاب های معرفی شده در طرح کتاب خوان ویژه ی اسفند در کتابخانه عمومی شهدای امدادگر هلال احمر قزوین جمع خوانی شند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین ، با هدف معرفی منابع مفید و جذاب برای عموم مخاطبان نشست جمع خوانی از کتاب های اسفند ماه برگزار شد.

همچنین نمایشگاه کتاب به مناسبت درگذشت محمد مصدق در کتابخانه برگزار شد که طی آن کتاب هایی در رابطه با سیره ی این اندیشمند به نمایش گذاشته شد و جلساتی با هدف معرفی کتاب در مورد زندگی و سیره مصدق برگزار شد.

**************

برگزاری نمایشکاه و کارگاه آموزشی به مناسبت روز درختکاری

کتابخانه ها و به خصوص کتابخانه های عمومی می توانند نقش مهمی را در گسترش فرهنگ درختکاری و اهمیت آن برای کره زمین داشته باشند.

اولین نقش کتابخانه ها همان نقش آموزش و دسترسی به منابع است.ازاین رو کتابخانه عمومی عارف به مناسبت پانزده اسفند ماه   روز درختکاری، نمایشگاه های موضوعی از منابع کتابخانه در این زمینه ایجاد کرد.

همچنین با حضور کودکان عضو این کتابخانه با هدف فرهنگ سازی برای کودکان وافزایش سواد زیست محیطی   کارگاه  آموزشی درختکاری و گیاهان را با عنوان "باغچه کودکان" برگزار کردکه در این کارگاه کودکان به همراه مربی خود نهالهایی  راکاشتند و با اهمیت گیاهان،وچگونگی کاشت نهال آشنا شدند.

***************

بخش کودک کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) جهت علاقه مند کردن و نهادینه سازی فرهنگ و عادت مطالعه در کودکان و خردسالان برنامه های فرهنگی مختلفی برای اعضای خود برگزار می کند.

از جمله این برنامه ها می توان به برنامه های ثابت و دائمی کتابخانه شامل قصه گویی  و نقاشی، و کاردستی و ورزش که روزهای سه شنبه و چهارشنبه هر هفته برگزار می گردد اشاره کرد.

طی اجرای کلاس های نقاشی و کاردستی کودکان با مفاهیم و اشیای مختلف آشنا می شوند که باعث پرورش هوش و خلاقیت آنها می گردد.

بيشتر