كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیام سال اداره کل کتابخانه ها
پیوندها
جشنواره رضوی
خبرگزاری ها
طرح فرا خوان آمایش
فايل ها
کتاب خوان اردیبهشت 98
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود
ثثث

ثثث

ییی
1397/12/20 دوشنبه کتابخانه عمومی یادگار امام شهر محمدیه، مخاطبان را با کتاب های جذاب آشنا کرد

یازدهمین نشست کتابخانه ای کتابخانه یادگار امام با محوریت حجاب و عفاف برگزار شد

این نشست در بخش پژوهش کتابخانه برگزار گردید:

1-      اولین کتاب ارائه شده " مسئله حجاب " تألیف "شهید و استاد مرتضی مطهری" انتشارات صدرا بود که توسط "طاهره عزیزی سرملی" کتابدار کتابخانه یادگار امام معرفی شد. این کتاب مشتمل بر پنج بخش می باشد. شاید بتوان این کتاب را یکی از بهترین و پرمخاطب ترین کتاب های نگاشته شده در زمینه حجاب دانست. استاد شهید تاریخچه،علت، فلسفه پیدایش و مقولات جذاب دیگر را در زمینه ی حجاب مورد بررسی و واکاوی قرار داده است. توصیه ی خواندن این کتاب به اعضا خالی از لطف نیست.

2-      کتاب "می خواهم درباره حجاب بدانم" اثر "سمیندخت بهزادپور" نیز توسط "پروین قاسمی خشنود" عضو فعال، ارزشمند و ثابت در نشست های کتابخوانی معرفی شد. این کتاب توسط مؤسسه فرهنگی هنری نقش سیمرغ منتشرشده است که شامل 4 فصل است.نویسنده درمقدمه کتاب بروز و ظهور بسیاری از مقولاتی را که ما تحت عنوان آسیب اجتماعی می شناسیم را نتیجه ی نارسایی کارکرد چهار نظام جامعه یعنی نظام اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی می داند.نگاه متفاوت نویسنده به مقوله ی حجاب یکی از جذابیت های این کتاب بحساب می آید.

3-      کتاب "پوشش درعصرفناوری(ویژه دختران جوان)" تألیف "محمدرضا قائمی " توسط " فاطمه عباس زادگان" ارائه و معرفی گردید. این کتاب توسط انتشارات پیام کلیدر در مشهد مقدس منتشر شده است. کتاب مشتمل بر هفت فصل می باشد که به موضوعات پوشش در ادیان مختلف بخصوص اروپای غربی، روی آوری جامعه آمریکا به حجاب، آثار و نتایج حجاب در تحکیم خانواده ها و همچنین راهکارهای ارائه شده توسط مؤلف در راستای ترویج حجاب نیز از مورد بحث قرار داده شده های در این کتاب می باشد.

4-      کتاب" نامه ای به خواهرم " تألیف " مهدی عدالتیان " انتشار یافته از راه روشن هدایت از مشهد مقدس  چهارمین اثر معرفی شده توسط "فاطمه شهری " بود. این کتاب کم حجم و مفید به بررسی مهمترین پرسش ها در مورد پوشش بانوان پرداخته است. نامه ای به خواهرم یکی از کتابهای مسابقه ی برگزار شده در حوزه ی محمدیه به مناسبت دهه ی فجربود که مورد استقبال چشمگیر شهروندان نیز قرار گرفت.

5-      آخرین کتاب معرفی شده در این نشست "بررسی حجاب از دیدگاه قرآن و حدیث" از "مرضیه قاسمی"  منتشر شده توسط هزاره ققنوس بود. این کتاب توسط " پروانه موسوی " معرفی شد. در این کتاب به شناخت مفهوم حجاب، بررسی انواع حجاب، سیر تاریخی حجاب در ادیان دیگر،حجاب در درازنای تاریخ ایران از قبل از اسلام تا کنون، بدحجابی و اقسام آن و همچنین راههای مبارزه با بد حجابی، پرداخته شده است.

نشست کتاب خوان مدرسه ای کتابخانه ی یادگار امام با همکاری مدرسه ی ملائک صورت گرفت. مدیر این مدرسه از اعضای فعال کتابخانه می باشد.

1-      اولین کتاب ارائه شده " داستان های بهشتی " تألیف "اعظم فعال " انتشاراتی فعال بود که توسط "مهنیا محمودی " معرفی شد.

2-      کتاب "پوشولی پا شو مهمون داره میاد خونتون" اثر  " محبوبه گودرزی" که توسط "گلاریس رحمانی "معرفی شد. این کتاب توسط انتشاراتی کمال اندیشه به چاپ رسیده است.

3-      کتاب " خانه ی ستاره ای " تألیف " سرور کتبی " سومین اثر معرفی شده در این نشست بود. این کتاب را انتشاراتی شباویز به چاپ رسانده است و توسط " ثنا سیفی" ارائه و معرفی گردید.

4-      کتاب" با آتش بازی نکنیم " تألیف " ناصر خوشبخت " انتشار یافته توسط امیرکبیر چهارمین اثر معرفی شده توسط " نیوشا امیدی شهرانی " بود.

5-      پنجمین کتاب معرفی شده در این نشست " دختر سخت کوش " تألیف " جوی کوالی" ترجه شده توسط سعیده عاقلتر و انتشاراتی عروج اندیشه از مجموعه کتابهای سلامت روانی کودکان بود. این کتاب توسط " آرینا محمودی " به دیگر دانش آموزان معرفی شد.

6-       آخرین کتاب ارائه شده این نشست" گوشواره جادویی" از"نیره السادات جلالی"انتشاریافته توسط حدیث نینوا بود که توسط "ارمغان اکبری" ارائه  شد.

بيشتر