كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیام سال اداره کل کتابخانه ها
پیوندها
جشنواره رضوی
خبرگزاری ها
طرح فرا خوان آمایش
فايل ها
کتاب خوان اردیبهشت 98
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود
ططط

سسس

ططط

ططط

ططط

ططط

ییی

یی

ییی

یی

یییی

ووو

./

لبلبل

لبل

لبلبل

لبلبل

لبلبل
1397/12/22 چهارشنبه تشریح برنامه های کتابخانه های عمومی شهرستان آبیک در روزهای پایانی سال

فعالیتهای فرهنگی کتابخانه های شهرستان آبیک با طبیعت و درخت و فضای سبز همراه بود.

کتابخانه عمومی امام محمدباقر(ع) شهرآبیک

کتابخانه عمومی امام محمدباقر(ع) آبیک با برنامه های متنوعی میزبان مخاطبین  بود

اهم این برنامه ها به شرح ذیل می باشد:

1- کلاس آموزشی نقاشی در رده سنی کودک وخردسال توسط خانم محمدوند برگزارگردید که با استقبال کودکان وخردسالان مواجه گردید.

2- کلاس آموزشی طراحی (سیاه قلم)ونقاشی رنگ روغن در رده های سنی مختلف توسط خانم جبارپوراجرا گردید.

3-کلاس ساخت کاردستی به مناسبت روز درختکاری با مشارکت کودکان عضو کتابخانه و با همکاری سرکارخانم محمدوند در محل کتابخانه و با پیگیری مسئول کتابخانه برگزار شد.

4-به مناسبت روز درختکاری و با پیگیریهای ریاست اداره کتابخانه های شهرستان و هماهنگی با ریاست اداره منابع طبیعی جهت دریافت نهال و با مشارکت کلیه همکاران و اعضای کتابخانه در محوطه کتابخانه نهال های فوق که ازنوع کاج بود کاشته شد.

5-مجددا به مناسبت 15اسفند روز درختکاری نمایشگاه کتابی تحت همین عنوان برگزار شد که با استقبال مخاطبین رومراجعین روبرو شد.

6-به مناسبت ولادت با سعادت امام محدباقر(ع) کلاس قصه گویی کودک و خردسال توسط سرکار خانم محمدوند اجرا شدودرپایان برنامه درجهت ترویج فرهنگ کتابخوانی و ترویج سنت حسنه اهدای کتاب به اعضای خردسال کتابهایی بعنوان عیدی این عزیزان به آنها اهدا گردید.

کتابخانه عمومی امام رضا (ع) شهرآبیک

در 15 اسفندماه  روز درختکاری ، نمایشگاه کتابی از کتاب های : گلکاری ، پرورش گل و گیاهان زینتی در باغ و خانه ، آموزش تولید نهال ، کشتکار گلخانه ای ، خرمالو کاشت داشت برداشت ، زغال اخته کاشت داشت برداشت ، مرتع داری، سرمازدگی درختان میوه ، وضعیت جنگلهای جهان در محل کتابخانه برای آگاهی بخشی به اعضا و مراجعین برگزار گردید .

همچنین توسط  تعدادی از اعضای فعال کتابخانه با حضور رئیس اداره و مسئول کتابخانه دو اصله نهال ، در فضای سبز کتابخانه امام رضا (ع) در جهت شاداب سازی محیط فرهنگی و ایجاد نشاط روحی و جسمی در اعضای کتابخانه و زنده نگه داشتن سنت حسنه درختکاری در نسل جوان ، غرس شد .

کارگاه قصه گویی نیز با حضور نونهالان در بخش کودک و با حضور فعال فرهنگی کتابخانه سرکار خانم محمدوند برگزار گردید در این کارگاه به مناسبت سالروز ولادت حضرت امام محمدباقر (ع) ، کتاب نسیم بهاری سروده مهدی وحیدی صدر انتشارات عروج اندیشه از سری کتابهای مجموعه آسمانی در جهت نهادینه کردن ارزشهای اسلامی و مذهبی و آشنایی هرچه بهتر و بیشتر آینده سازان کشور ، با اسوه ها و الگوه های خوب فرهنگی و در جهت زنده کردن یاد و خاطره اولیای الهی و مناسبتهای مذهبی با زبانی کودکانه و قابل فهم بیان گردید .

ضمناً کارگاه کاردستی به مناسبت روز درختکاری با حضور کودکان در بخش کودک برگزار گردید و کاردستی هایی توسط این کودکان به مناسبت روز درختکاری درست شد و کتاب سبزتر از درخت سروده ناصر کشاورز انتشارات محراب قلم توسط فعال فرهنگی کتابخانه برای کودکان معرفی و بیان گردید ، در پایان برنامه از تمامی کودکان تقدیر بعمل آمد.

کتابخانه عمومی امام علی (ع) شهرخاکعلی

جمع خوانی کتاب به مناسبت روز احسان و نیکو کاری

به مناسبت روز احسان ونیکو کاری کتابهایی چون زیبای پاک ، نویسنده سید محسن قدسی پور  ، حاکم دادگستر ، نویسنده قدسی پور  ، نسیم رحمت ، نویسنده قدسی پور ، ترانه های شهر ، شاعران مصطفی رحماندوست  ،داستانهای شیرین شاهنامه ، نویسنده ایمان شمس مقدم  ، به اشتراک گذاشته  شد. در این نشست دانش آموزان مدرسه دخترانه شهید اصغریان در کتابخانه حضور داشتند و تشویق دانش آموزان به یاری رسانی به یکدیگر در هر زمینه به مناسبت روز احسان ونیکو کاری انجام گرفت.

به مناسبت روز درختکاری

به همین مناسبت کارگاه نقاشی با حضور دانش آموزان در کتابخانه امام علی (ع) بر گزار گردید و دانش آموزان نقاشی های خود را به این مناسبت طراحی کردند ودر پایان با حضور دانش آموزان پنج اصل نهال در باغچه کتابخانه کاشته شد .

بيشتر