كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیام سال اداره کل کتابخانه ها
پیوندها
خبرگزاری ها
طرح فرا خوان آمایش
فايل ها
کتاب خوان فروردین 98
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود
BVB

VV

VCV
1398/1/8 پنجشنبه همزمان با فرارسیدن سال 98: افزایش انس مردم با کتاب ، اولویت مهم اداره کل کتابخانه های استان قزوین است

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین در نخستین جلسه ی شورای اداری این اداره کل در سال جدید، ضمن تبریک نوروز ، گفت: افزایش انس مردم با کتاب و جلب هرچه بیشتر آن ها به کتابخانه های عمومی ، مهم ترین اولویت ما در سال جاری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، رویا اسماعیلی اظهار داشت: مطالعه ی مفید می تواند موجب اصلاح سبک زندگی و تغییر نگرش های نادرست افراد شده و زمینه های رشد و پیشرفت فکری و اخلاقی را در جامعه فراهم سازد.

وی ادامه داد: کتابخانه ها به واقع مکانی امن و آرامش بخش برای عموم مردم هستند که با کمترین هزینه خدمات گسترده و مفیدی را در حوزه های مختلف اجتماعی ، فرهنگی، روانشناسی و تفریحی به مخاطبان از هر رده ی سنی و تحصیلی ارایه می دهند.

اسماعیلی تاکید کرد: کتاب عنصری مهم در ارتقای سبک زندگی افراد است که می تواند آحاد جامعه را از ارتکاب بسیاری از آسیب ها و انحرافات و بدرفتاری های اجتماعی حفظ کند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی قزوین با اشاره به نام گذاری سال از سوی مقام معظم رهبری به نام "رونق تولید"  اظهار داشت: نهایت تلاش خود را به کار می بریم تا ما نیز نقشی هرچند کوچک در تحقق این شعار داشته باشیم و با حمایت هرچه بیشتر از نویسندگان بومی و داخلی در راستای توسعه ی دانش گام برداریم.

وی همچنین همدلی، همکاری و انسجام همکاران را در دستیابی به اهداف توسعه ی کتابخوانی مهم عنوان کرد و افزود: باید با نیازسنجی و بررسی مشکلات و کمبودها، برنامه ریزی دقیقی برای اجرای برنامه های مناسب و مفید فرهنگی به ویژه در حوزه آموزش مهارت های زندگی داشته باشیم.

اسماعیلی همچنین اهدای کتاب توسط خود همکاران به کتابخانه ها، همراهی و احساس مسئولیت بیشتر در اجرای برنامه های فرهنگی و افزایش همکاری با خیرین و نیکوکاران را از دیگر موارد مورد تاکید در سال جاری عنوان کرد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با حمایت دبیرکل، مسئولان و مدیران در راستای افزایش کمی و کیفی خدمات کتابخانه ها و افزایش سهولت دسترسی مردم به کتابخانه ها طی سال جاری اقداماتی خوبی انجام شود.

اسماعیلی همچنین ضمن ابراز همدردی با آسیب دیدگان حوادث اخیر در کشور برای بازماندگان آرزوی صبر و بردباری کرد.

لازم به ذکر است مدیرکل کتابخانه های قزوین ضمن تماس تلفنی با تمامی کتابخانه ها در سطح استان فرارسیدن سال جدیدو بهار طبیعت را به همکاران تبریک و تهنیت گفت.

 

بيشتر