كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیام سال اداره کل کتابخانه ها
پیوندها
جشنواره رضوی
خبرگزاری ها
طرح فرا خوان آمایش
فايل ها
کتاب خوان اردیبهشت 98
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود
طططط

طططط

ططط

طط

طططط
1398/2/17 سه‌شنبه خبرهایی از کتابخانه های یادگار امام شهر محمدیه ، الغدیر ارداق و امام خمینی (ره) قزوین

کتابخانه عمومی یادگار امام شهر محمدیه

در بخش مرجع که محل برگزاری نشست و کارگاه های کتابخانه یادگار امام نیز می باشد با همت شورای شهر کاظمی رییس شورا و امید منفرد عضو شورا و همچنین برخی از اساتید و شاعران بخش و استاد عباس حبیبی شاعر برجسته محمدیه ، کارگاهی تحت عنوان حافظ شناسی و مولوی خوانی برگزار می شود.

در جلسه ی قبلی که برگزار شد چند نفر از جوانان حاضر در جلسه با ارائه ی غزلیات خود که به زبانهای کُردی و آذری بود رنگ و بوی خاصی به جلسه دادند.

  همچنین کتابخانه یادگار امام بمناسبت زمین و هوای پاک مراسمی با حضور برخی از اعضای شهرداری و رییس محیط زیست شهرستان البرز اقای کشت پرور مراسمی برگزارکرد که طی آن  نیز در سالن اجتماعات برگزار نمود. رییس محترم اداره محیط زیست شهرستان البرز با اشاره به اینکه طبق قانون اساسی همه ی مردم وظیفه ی حفاظت از محیط زیست را دارند از حاضرین در جلسه که اکثراً معلمان و دانش آموزان بودند خواست بعنوان سفیر پیامِ محیطِ زیست را  به جامعه و خانواده های خود برسانند که امروزه یکی از ضروری ترین نیازهای هر جامعه ای به حساب می آید.

*******************

کتابخانه عمومی الغدیر ارداق

تعدای از دانشجویان ، دانش آموزان و اعضای فعال کتابخانه عمومی الغدیر ارداق از نمایشگاه کتاب تهران بازدید کردند. اعضای کتابخانه که در قالب یک گروه 22 نفره توسط کتابخانه عمومی ارداق به تهران  اعزام شده بودند ضمن بازدید از نمایشگاه کتاب تهران با راهنمایی مجید انصاری مسئول کتابخانه کتاب های موردنیاز خود را خریداری کردند.

*********************

کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) قزوین

در راستای کمکهای مخاطبان کتابخانه های عمومی در بهار مهربانی به هموطنان سیل زده کشورمان و با لبیک گفتن به فرمان مقام معظم رهبری(حفظه الله تعالی) مبنی بر لزوم بسیج تمامی ظرفیت‌ها در امداد رسانی به آسیب‌دیدگان این حادثه، با جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی همکاران و مراجعان کتابخانه امام خمینی (ره) در دومین مرحله انجام شد.

در این اقدام اسباب بازی ، کتابهای قصه مناسب سن کودکان و مبالغ نقدی جهت کمک به این مناطق سیل زده به اداره کل کتابخانه های عمومی استان تحویل گردید .

در راستای غنی سازی و جذب کتابهای اهدائی به کتابخانه های عمومی با همت همکاران کتابخانه امام خمینی (ره)" علی ستایش نیا" تعداد چند جلد کتاب نفیس و کمک درسی به ارزش  3000000   ریال توسط خیر محترم دبیر بازنشسته آموزش و پرورش غلام ملکی از سی و دومین نمایشگاه بزرگ کتاب تهران خریداری و جهت استفاده مخاطبان در این مکان ثبت و در دسترس اعضاء کتابخانه قرار گرفت.

 

بيشتر