كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیام سال اداره کل کتابخانه ها
پیوندها
جشنواره رضوی
خبرگزاری ها
طرح فرا خوان آمایش
فايل ها
کتاب خوان اردیبهشت 98
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود
مم

گگگ

مموم

موم

م

مموم

ممم

کک.ک

موم

مموم

ننئن

ککک
1398/2/19 پنجشنبه برگزاری جلسات نقد کتاب و شعرخوانی در کتابخانه عمومی علامه رفیعی قزوین

جمع خوانی از کتاب امام رضا (ع) به مناسبت نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، جمع خوانی از کتاب "با کبوترهای گنبد" به مناسبت نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، برگزاری عصر شعر با عنوان "باران انتظار" از جمله اقدامات کتابخانه عمومی علامه رفیعی قزوین طی اردیبهشت ماه جاری هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، همچنین عصر شعر"باران انتظار" با حضور شاعران آیینی و مداحان اهل بیت (ع) در سالن کتابخانه علامه رفیعی برگزار گردید.

در این نشست ، اسماعیل سکاک در رابطه با چالش های شعر آیینی و انواع اشعار انتظار و مداحی ها ، برای حاضرین توضیحاتی داد

اسماعیل سکاک تا کنون پنج مجموعه شعر باعنوانهای «با مسافری در ایستگاه من، سفری پا به پای ماهی ها: دفتر شعرهای پایداری، شعله در شمعدانی، مسافران بهشت، نفس‌های ماندگار» چاپ و منتشر شده است. همچنین ناهید سادات حیاتی ،کتاب "همهمه حیات" از دکتر سید محمد حکاک را معرفی کرد. این کتاب حاوی اشعاری است به شیوه نو و سنتی که جملگی درباره حضرت مهدی (عج) به نظم کشیده شده است.

در ادامه جلسه  ناصر عسگری شاعر اهل بیت و تعزیه خوان امام حسین ع بخشهایی از کتب خود را قرائت نمودند، وی نویسنده ی کتاب های کنگره عشق ،دیوان عشق و عرفان عشق است.

این کتابها دربرگیرندة شعرهای مذهبی شامل مدیحه‌ها و مرثیه‌ها دربارة ائمة معصومین (ع) و بی‌وفایی دنیا به دو زبان ترکی و فارسی است.

و سپس آقایان شفیعی فر، محمد ارداقیان و سید عباس حیاتی و مریم کریمی اشعار خودشان را قرائت کردند. در پایان جلسه از شاعران و میهمانان جلسه با اهدای کتاب تقدیر به عمل آمد.

بيشتر