كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیام سال اداره کل کتابخانه ها
پیوندها
جشنواره رضوی
خبرگزاری ها
طرح فرا خوان آمایش
فايل ها
کتاب خوان اردیبهشت 98
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود
ااا

ااا

ببب

بببب

ببب

للل

کمکم

کگکگ

ککگ

گپگپ
1398/2/21 شنبه برنامه های فرهنگی کتابخانه های دهخدا شهر الوند، شیخ عاملی شال و امام خمینی(ره) قزوین

گزارش شاهنامه خوانی

کتابخانه علامه دهخدا شهرالوند به مناسب بزرگداشت فردوسی در 25 اردیهبشت، با دعوت از دانش آموزان مدرسه ی دخترانه، اقدام به برگزاری جلسه شاهنامه خوانی نمود. در این جلسه دانش آموزان با فردوسی آشنا شدند و تعدادی از دانش آموزان نیز با لحن اساطیری، بخش هایی از شاهنامه را برای دیگر دانش آموزان نقل کردند.

در حاشیه ی این مراسم، گلستان و بوستان و همچنین دیوان حافظ نیز معرفی و بخش هایی از آنها خوانده شد.

***********

کتابخانه عمومی شیخ محمد عاملی شهر شال به مناسبت روز معلم مسابقه ای با موضوع دل نوشته به معلمان برگزار کرد.

 در این مسابقه دانش آموزان با نوشتن نامه کوتاه به معلم خود از زحمات آنها تشکر کرده و زحمات آنها را قدر نهادند در پایان از بین دل نوشته ها به سه نفر برگزیده جایزه به رسم یاد بود اهدا گردید.

همچنین نمایشگاه کتابی از آثار متفکر شهید مرتضی مطهری در کتابخانه به نمایش درآمد.

***************

نشست کتاب خوان مدرسه ای کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) قزوین

نشست کتابخوان مدرسه ای به مناسبت نهمین جشنواره رضوی با موضوع معرفی کتاب های بزرگسال این جشنواره در هنرستان فنی و حرفه ای علم و صنعت قزوین توسط  علی ستایش نیا کتابدار کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) قزوین برگزار شد.

در این نشست : مصطفی شعبانی مدیر هنرستان ، کتاب: ابوالفضل نهضت رضوی/ حسین فریدمهر، معاون هنرستان ، کتاب: درّ عصمت / عبدالله میرزایی،  معاون هنرستان، کتاب : فصل فیروزه/ علی داوران،  دبیر ادبیات هنرستان ، کتاب:  مهارت های ارتباط موثردر سیره امام رضا(ع)/ شهریار ابرام پور،  دبیر امور فنی هنرستان، کتاب:  سیره تقوی /  را ارایه دادند.

علی ستایش نیا  کتابدار کتابخانه امام خمینی (ره) قزوین نیز شرایط شرکت در نهمین دوره مسابقات کتابخوانی جشنواره رضوی را تشریح کرد.

با توجه به فرارسیدن ماه مبارک رمضان نمایشگاه کتاب با عنوان ماه مبارک رمضان ماه رحمت و مغفرت "در کتابخانه امام خمینی (ره) جهت آشنایی و اطلاع رسانی با کتابهای این ماه عزیز به مخاطبان و مراجعان کتابخانه در معرض دید عموم گذاشته شده است .

محتوای این کتابها درباره فواید معنوی و مادی روزه گرفتن و دوری و پرهیز از گناهان و محرمات و صفای روح و روان در این ماه پر فضلیت می باشد .

همچنین جمع خوانی کتابهای منتخب در کتابخانه امام خمینی (ره) با استقبال مخاطبان حاضر قرار گرفت . همکار کتابدار فریبا حاجی فتحعلی معرفی کتابها و شرایط شرکت و نحوه توزیع جوایز در این مسابقه بزرگ را برای جمع حاضر اطلاع رسانی نمودند .

 

بيشتر