كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیام سال اداره کل کتابخانه ها
پیوندها
خبرگزاری ها
طرح فرا خوان آمایش
فايل ها
کتاب خوان فروردین 98
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود
2323

2323

2323

2323

223

2323
1397/9/11 يكشنبه برنامه های فرهنگی کتابخانه عمومی شهید رجایی قزوین

برنامه های مختلف فرهنگی به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در کتابخانه شهید رجایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، برنامه های برگزار شده به شرح ذیل هستند:

1-برگزاری کلاس کاردستی با محوریت ساخت کتاب کاغذی با استفاده از ابتکار  و خلاقیت که در این کلاس بچه ها به ساخت کتابهای کاغذی زیبا پرداختند و با وسایل و تزئینات موجود آن را زیبا سازی و درون کتابها با اشعارو نقاشی کودکان کامل گردید .

2-برپایی نمایشگاه کتاب با محوریت موضوعی کتاب و کتابخوانی و راه های تشویق به مطالعه و کتابخوانی با بهره گیری از کتب موجد در کتابخانه شهید رجایی که این نمایشگاه به مدت یک هفته مورد دید عموم مراجعین قرارداده شد .

3-به مناسبت روز کتاب و کتابدار در کتابخانه جشنی با حضور کودکان مدعو صورت گرفت که در بدو ورود با پخش موسیقی کتاب یا ر مهربان دراین جشن ضمن معرفی بخش های مختلف کتابخانه کار کتابدار و کتابخانه در ارتقا ء سلامت فکری کودک و خانواده پرداخته شد در حین جشن ضمن پذیرایی درنظر گرفته برای مدعوین .با طرح مسابقه چیستان بر جذابیت جشن افزود ه شد  و با مطرح نمودن چیستان و اهدای جوایز به پاسخ دهندگان جشن ادامه یافت و در انتهای جشن نیز با عضویت رایگان از آنان تقدیر شد .

4-با هماهنگی مسوول کتابخانه و معلمان مدرسه ، در مراسمی نمادین ضمن مراجعه و بازدید از کتابخانه به منظور یادآوری جایگاه کتاب در زندگی و رشد شخصی کتابی دست ساز ازفعالیت های کلاسی خود بچه های کلاس پیش دبستانی به کتابخانه اهدا شد که در این کتاب کودکان با نقاشی و نوشتن متن های زیبا درباره مدافعان حرم ، سلامتی و طبیعت و مباحث مختلف تصویر یک کتاب به نمایش گذاشته شد .

5- همزمان با گرامیداشت کنگره ملی سه هزار شهید در استان به مناسبت گرامیداشت یاد شهدا کتابخانه اقدام به برگزاری مسابقه نقاشی در سالن کتابخانه شهید رجایی  با مضمون شهید ، شهادت و مدافع حرم نمود که با حضور گسترده اعضا و کودکان استقبال شد و به برندگان طی روزهای بعد جوایزی اهدا گردید .

6- با شروع هفته کتاب طبق روال هر سال از مدارس گوناگون جهت بازدید به کتابخانه مراجعه نمودند که ضمن آشنایی با بخش های مختلف از  عضویت رایگان  نیز بهره مند شدند .

7- در بازدید کودکان و نونهالان از کتابخانه شهید رجایی به آنان سربند دانایی اهدا شد که نمادی از کسب علم و آگاهی در آینده باشد .

8- نوجوانان بازدید کننده از کتابخانه طی بازدید دو ساعه مشغول کشیدن نقاشی  شدند که تصویرذهنی آنان را  از کتابدار و کتاب را به تصویر می کشید و در طی هفته کتاب درکتابخانه به صورت نمایشگاه به نمایش گذاشته شد.

بيشتر