كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیام سال اداره کل کتابخانه ها
پیوندها
خبرگزاری ها
طرح فرا خوان آمایش
فايل ها
کتاب خوان فروردین 98
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود
2323

2323

3232

23232

23232

23232

23232

23232

2323

23232

2323

2323

232
1397/9/11 يكشنبه جلسات کتابخوانی در کتابخانه عمومی شهدا شهر قزوین

کتابخانه عمومی شهدا شهر قزوین با برگزاری جلسات و نشست های کتابخوانی و جمع خوانی کتاب میزبان علاقه مندان به مطالعه است.

به گزارش روابط عمومی  اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، از جمله برنامه هایی که طی یکماهه گذشته در کتابخانه شهدا اجرا شد شامل : نمایشگاه کتاب، بازدید از کتابخانه، معرفی کتاب ، نشست کتابخوان مدرسه ای و کتابخانه ای،کارگاه های نقاشی و کتابخوانی، از جمله "اولین کتابی که خواندم"و "دوست کاغذی من" و نقاشی همگانی از اقدامات انجام شده در این کتابخانه هستند.

مدارس متعددی از کتابخانه بازید کردند و با بخش های مختلف کتابخانه ، خدمات آن شرایط و شیوه ی عضویت، چگونگی جست و جوی کتاب، شرایط امانت بردن و تمدید کتاب و ... آشنا شدند.

همچنین همکاران به معرفی کتاب هایی چون آیین سخنرانی،  از دیل کارنگی وپیرمرد و دریا ارنست همینگوی پرداختند. همینطور یک جلسه ی معرفی کتاب توسط اعضا تشکیل شد.که اعضا به معرفی  کتاب های چون روش های مطالعه ، قدرت صبر ، روانشناسی تنبلی و امام زمان در کلام آیت الله بهجت پرداختند.

از دیگر اقدامات انجام شده اجرای نقاشی همگانی توسط بازدید کنندگان بود که در آن ها از دانش آموزان خواسته شد درباره ی کتاب و کتابخوانی به نقاشی بپردازند.این  فعالیت های گروهی در کتابخانه ها سبب می شود که بازدید کنندگان خاطره ی خوبی از کتابخانه ها در ذهن بپرورانند و با خدمات کتابخانه بهتر آشنا شوند.و همین امر انگیزه ای برای آمدن به کتابخانه و استفاده از خدمات و فعالیت های فرهنگی و افزایش سرانه ی مطالعه خواهد شد.

همچنین کتابخانه شهدا اقدام به برگزاری نشست کتاب خوان کتابخانه ای کرده است. دانش آموزان کلاس دوم دبستان حکمت در بازدید از کتابخانه کتابهای خوانده شده ی خود را در جمع دوستان خود به اشتراک گذاشتند.

بخش کودک کتابخانه شهدا به مناسبت هفته کتاب اقدام به برگزاری کارگاه نقاشی با عنوان "اولین کتاب دوست داشتنی من" کرده است.این جلسه ی نقاشی با هدف یادآوری و مرور کتاب های خوانده شده  توسط اعضا انجام شد.به این صورت که  ابتدا از دانش آموزان خواسته شد که نام کتابی را که اولین  بار خوانده اند و مورد علاقه شان قرار گرفته  را بگویند و خلاصه ای از کتاب را برای دوستان خود بگویند.و در نهایت یک بخش از کتاب یا طرح روی جلد آن را نقاشی کرده و به بقیه دوستان خود معرفی کنند.

از دیگر اقدامات انجام شده در بخش کودک کتابخانه عمومی شهدا در راستای جذب هر چه بیشتر مخاطبین کودک و نوجوان اقدام به برگزاری کارگاه نقاشی آموزش میوه ها و خواص آن کرده است.در این کارگاه نقاشی ابتدا کتاب "آشنایی با میوه ها با شعر" از فریبرز میثاقی به کودکان معرفی شد و خلاصه ای از کتاب و چند شعر آن برای ایشان خوانده شد.سپس چند نوع میوه ی پاییزی از طریق تصویر به کودکان معرفی شد.و درباره ی فواید و خواص و شهر ها و آب هوایی  که این میوه ها در آن کشت می شود و فصول آنها به کودکان توضیحاتی داده شد.همچنین هر کدام از کودکان به نقاشی میوه ی مورد علاقه خود پرداختند.و در نهایت از این اعضا خواسته شد که به عنوان تکلیف هر کدام به تحقیق در باره ی این میوه ها بپردازند و نتیجه ی تحقیقات خود را برای جمع دوستان خود  بخوانند.

بيشتر