كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیام سال اداره کل کتابخانه ها
پیوندها
خبرگزاری ها
طرح فرا خوان آمایش
فايل ها
کتاب خوان فروردین 98
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود
233

233

2332

233

23232

2323

2323
1397/9/13 سه‌شنبه برنامه های فرهنگی کتابخانه عمومی شهید مطهری ضیاء آباد

برنامه ها و فعالیت هایی با هدف جذب حداکثری مخاطب در کتابخانه عمومی شهید مطهری ضیاء آباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه عمومی استان قزوین، برگزاری مسابقه نقاشی، برگزاری نمایشگاه کتاب و برگزاری نشست کتاب خوان کتابخوان در مدرسه متوسطه دوم شهید محسن شهر ضیاآباد از دیگر اقدامات انجام شده بود که طی این نشست کتاب هایی مفید معرفی شدند.

کتابهای معرفی شده در این نشست به شرح ذیل می باشند:

1- کتاب " عمو رستم" نوشته محمد میرکیانی از انتشارات قدیانی که دربرگيرنده‌‌ي چهارده قصه‌ي به هم پيوسته است. عمو رستم، شخصيت‌ اصلي و رشته‌ي پيوند‌دهنده‌ي تمامي اين داستان‌هاست. او كه به تازگي از روستا به شهر آمده و به خانواده‌ي راوي پيوسته است، در مدت اقامت خود در اين خانه با قلبي بسيار پاك و نيروي بدني رستم‌گونه، ماجراهاي بامزه‌اي مي‌آفريند.

2- کتاب "جزیره بی تربیت ها" نوشته شهرام شفیعی نشر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان که حکایت  خانواده سلطنتی بی تربیت ها است که سالهاست در کاخی که حالا به موزه تبدیل شده زندگی می کنند و این موزه حالا محل بازدید مردم است که هر روز تعداد کثیری به آنجا می روند و این بار این کاخ نشینان نه از بابت حکمرانی و سلطنت بلکه برای کار و امرار معاش در این کاخ زندگی می کنند، و هرکدام از این شاهزادگان وظایف و مسئولیتهایی خاص در کاخ دارند، مثلا پادشاه سرایدار کاخ و ملکه آشپز باشی کاخ و ... می باشند. اینکتاب دارای ده جلد بوده که در این نشست جلد دوم کتاب معرفی گردید. همچنین کتاب «جزیره ی بی تربیت ها» برای گروه های سنی "ج" و "د" نگاشته شده است.

3- کتاب" به دنبال صدای او" نوشته محمدرضا بایرامی از انتشارات سوره مهر؛ این کتاب مجموعه‌ای است که قصه‌هایش هر کدام آهنگ خاص خود را دارند که در نقطه‌ای با یکدیگر به وحدت می‌رسند که اوج زیبایی و هنر است. «به دنبال صدای او» اولین داستان مجموعه است که نام کتاب نیز برگرفته از آن بوده و قصه بزرگ شدن پسر یکی از فراریان فرقه دموکرات آذربایجان نزد قاتل پدرش را روایت می‌کند.

4- کتاب " زندانی کوچک" نوشته سید حسن حسینی ارسنجانی ازانتشارات شهرستان ادب که در آن شخصیت اصلی (زینل)ویژگی های یک قهرمان واقعی را دارد. البته زینل در این راه تنها نیست و چند قهرمان دیگر هم او را همراهی می کنند، مثل آقای مدیر مدرسه که به نوعی شروع کننده وقایع داستان است و با حرکت انقلابی او، شعار نویسی علیه حکومت طاغوت روی دیوار خانه یکی از روستاییان، جرقه حرکت های انقلاب در روستا زده می شود.

بيشتر