كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیام سال اداره کل کتابخانه ها
پیوندها
خبرگزاری ها
طرح فرا خوان آمایش
فايل ها
کتاب خوان فروردین 98
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود
nbnbn

ytyty

ytyty

hghghgh
1397/9/14 چهارشنبه ویژه برنامه ی کتابخانه عمومی شهدا به مناسبت روز جهانی معلولان

«معلولیت»، واژه‌ای است که بیشتر در ذهن ما به معنای یک ناتوانی معنی می‌شود و می‌تواند مشکلاتی را برای فرد معلول ایجاد کند، اما معلولان سرتاسر دنیا، بارها این را به اثبات رسانده‌اند که معلولیت، محدودیت نیست، سوم دسامبر، به عنوان روز جهانی معلولان توسط مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال 1992 میلادی معرفی شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، کتابخانه عمومی شهدا اقدام به برگزاری برنامه ای ویژه این افراد کرد، هدف از برگزاری این مراسم ، تعمیم شناخت جوامع و اقشار مردم از نیازها و فعالیت‌های معلولان و نیز، آشنا شدن معلولان با حقوق مادی و معنوی خود و چاره‌اندیشی برای رفعه موانع و آسیب‌ها بود.

به مناسبت گرامیداشت این روز تعدادی از اعضای کم بینا و نابینا بخش نابینایان کتابخانه شهدا دور هم جمع شده و و به تبادل نظر در ارتباط با موضوعات مختلف این حوزه پرداختند

در این نشست گرم و صمیمی همچنین کتاب نوابغ و مشاهیر معلول جهان از منصور برجیان ، که زندگینامه جمعی از معلولین موفق است معرفی شدند.

همچنین یک جلسه جمع خوانی کتاب در بخش نابینایان کتابخانه شهدا برگزار گردید.

در این برنامه که  تعدادی از اعضای کم بینا و نابینا شرکت داشتند، کتاب درسهایی از مکتب امام صادق (ع) نوشته محمد تقی حکیم جمع خوانی گردید.

بيشتر