كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیام سال اداره کل کتابخانه ها
پیوندها
خبرگزاری ها
طرح فرا خوان آمایش
فايل ها
کتاب خوان فروردین 98
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود
232

2323

2323

2323

23232

2323

2323

23232

0232
1397/9/15 پنجشنبه ویژه برنامه کتابخانه های عمومی شهرستان آبیک برای معلولان

در روز جهانی معلولین ،کتابداران و مسئولان کتابخانه های شهرستان آبیک  به دیدار تعدادی از معلولین و والدین کم توان و کارمندان مراکز توانبخشی رشد و مدرسه استثنایی رفتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، در این راستا  تیم اورژانس اجتماعی در کتابخانه امام رضا(ع)  مستقرگردید.

این اقدام در راستای تکریم از  والدین صبور و خانواده های کم توانان پرتوان و همچنین  انجام شد که از مرکز توانبخشی رشد و مدرسه استثنایی نور شهر آبیک بازدید و بااهدای کتاب و شیرینی همراه بود.

در این بازدید کازانی رییس اداره بهزیستی شهرستان بهمراه مهدی رضازاده قهرمان ملی معلولین جهان در رشته تنیس روی میز، نیزحضورداشتند.

حیدری گفت:  اداره کتابخانه های شهرستان آبیک آمادگی دارد تا از تمامی کم توانان پرتوان بصورت تلفنی و رایگان ثبت نام نماید و با هماهنگیهای انجام شده با کتابداران و مسئولین کتابخانه ها ، مقرر شد که  افردی از این کم توانان که شرایط حضور در کتابخانه جهت امانت گرفتن کتاب را ندارند ،کتابداران شهرستان ،کتاب را در منزل یا محل استقرار شخص تقدیم نموده و امانت دهند.

طی این بازدید افراد معلول  با حضور والدین خود و درحضور مسئولان سرود( مادر من )را بصورت گروهی اجرا نمودند که حال و هوای خاصی به مراسم بخشید.درادامه خانم ربانی مدیر مدرسه نور و آقای کلهر مسئول توانبخشی رشد از حضور کتابداران و مدیریت اداره کتابخانه ها و سایر مسئولین تقدیر و تشکر نموده و اعلام نمودند حضور افراد و مسئولین متعهد در این مراکز موجب قوت قبل و دلگرمی و پشتگرمی ما شده و مشوق مهمی درامرخدمات رسانی به این عزیزان خواهند بود

.درادامه بازدید کتابداران از نقاشیهایی که با هنرمندی این عزیزان خلق شده بود بازدید نمودند.

درادامه برنامه های روز جهانی معلولین وبدنبال مذاکرات حیدری و کازانی رییس اداره بهزیستی شهرستان ،تیم اورژانس اجتماعی با استقرار در کتابخانه امام رضا(ع)  به برگزاری مشاوره حضوری با اعضا و خانواده ها درخصوص آسیبهای اجتماعی افراد وخانواده پرداخت که توانستند به 50 نفر از عزیزان خدمات مشاوره ای ارائه دهند که مورد رضایت مراجعین قرار گرفت و مقرر شد که کلاسهای مشاوره و روانشناسی درجهت جلوگیری از آسیبهای اجتماعی هرماهه در کتابخانه ها با حضور کارشناسان و مشاوران اداره بهزیستی برگزارگردد.

بيشتر