كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اپلیکیشن جشنواره رضوی
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیام سال اداره کل کتابخانه ها
پیوندها
جشنواره رضوی
خبرگزاری ها
طرح فرا خوان آمایش
فايل ها
کتاب خوان خرداد ماه 98
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود
sasas

sasasas

sasasas

sasasas

sasas

sasas

fdfdf

fdfdf
1397/9/19 دوشنبه مدیر کانون فرهنگی مساجد قزوین 110 جلد کتاب به کتابخانه باقرالعلوم(ع) عصمت آباد اهدا کرد

همزمان با روز قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ، عباس خاکباز مسئول کتابخانه باقرالعلوم (ع) با مدیر کانون های فرهنگی مساجد استان قزوین دیدار کرد . در این دیدار مدیریت کانون مساجد استان کتاب را سند فرهیختگی و حیات جامعه عنوان کرد و افزود در تاریخ هر ملتی شکوفایی و بالندگی اش را با کتابهایش می توان اندازه گرفت . حاج آقا رمضانی با بیان این که توجه به صحیفه سجادیه کمتر از توجه به عاشورا و امام حسین (ع) نیست در همین راستا پیشنهاد دادند که ویژه برنامه هایی با این مضمون در کتابخانه ها برگزار گردد ، وی در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از سرکار خانم دکتر اسماعیلی و مهندس دولتی به جهت مجهز کردن کتابخانه باقرالعلوم (ع) و توجه ویژه به کتابخانه های روستایی افزود  نحوه افکار و اندیشه های انسانی طوری است که ممکن است فقط خواندن یک کتاب پایه اندیشه ها و افکار اورا در مسیر خاصی قرار دهد و چه بسا ممکن است کتابی مسیر سرنوشت میلیون ها انسان را در راه مخصوص بیندازد . در پایان حاج اقا رمضانی دو کارتن کتاب به تعداد 110 جلد به کتابخانه باقرالعلوم (ع) اهدا کردند .

برگزاری مسابقات تنیس به مناسبت روز بسیج در رده سنی نوجوانان که با حضور 20 نفر از اعضای نوجوان کتابخانه باقرالعلوم (ع) در پایگاه بسیج شهدا برگزار شد . در این مسابقات که با هدف ترغیب نوجوانان به ورزش در کنار مطالعه و خواندن و تقویت روحیه و ایجاد نشاط در نوجوانان برگزار شد محمد بهرامی گل محمدی ، حسین قهرمانی و محمد علی قهرمانی به ترتیب عناوین اول تا سوم را کسب کردند . در پایان از محمد رضا خاکباز از فعالان ورزشی که در رشته تنیس روی میز زحمات بی شائبه ای را برای شهرک عصمت آباد می کشند تقدیر و تشکر به عمل آمد .

برگزاری کلاس های قصه گویی در مناسبت های مختلف ویژه پسران و دختران در روز های سه شنبه و چهارشنبه به صورت هفتگی با هماهنگی مدارس و اعضای خردسال کتابخانه و حضور معلمین گرامی از دیگر اقدامات کتابخانه باقرالعلوم (ع) بوده که شور شوق خاصی در کودکان و مادرانشان نسبت به کتابخانه ایجاد کرده است . بسیاری از مادران بر  این باورند کلاس های قصه گویی در زمینه تربیت کودک کمک بزرگی به والدین است و معتقدند گاهی یک قصه می تواند تاثیری بر زندگی وآینده کودک بگذارد که ده ها آموزش از آن عاجزند .. همچنین متفق القول بیان کردند کودکانشان از طریق قصه گویی با حقایق و تجربه های زندگی آشنا می شوند و برنامه های مرتبط با این موضوع که در کتابخانه ها برگزار می شود برتقویت فهم و بیان کودکانشان تاثیر بسزایی دارد که نتیجه آن را در منزل و اجتماع مشاهده می کنند .

برگزاری کارگاه مشاوره خانواده ویژه بانوان ، در این کلاس که با حضور استاد کلیایی به همراه همکارانشان از شبکه بهداشت برگزار شد درباره ایدز و راه های پیشگیری از این بیماری مطالبی برای بانوان ارائه داده شد . ابتدا استاد کلیایی به تعریف ایدز و چگونگی وارد شدن این ویروس به بدن انسان پرداخت و سپس به بیان اینکه (این ویروس از چه راه هایی به بدن انسان وارد نمی شود) و (چگونگی تشخیص اج آی وی) و (چرا خودمراقبتی برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس ضروری است) پرداخت . بعد از آن خانم اردوخانی اطلاعاتی را در زمینه بهداشت خانواده و توجه به نکات ریز بهداشتی به شرکت کنندگان ارائه داد . 

بيشتر