كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیام سال اداره کل کتابخانه ها
پیوندها
جشنواره رضوی
خبرگزاری ها
طرح فرا خوان آمایش
فايل ها
کتاب خوان اردیبهشت 98
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود
یسیسی

یسیسی

بیبیب

بیبیب

بیبیبب

بیبیب

بیبیب

قثقثق

ثقثقثق

قثقثق

قثقثقثق

قثقثقثق

قثقثقثق

قثق

لبلبل

لبلبل

لبلبل
1397/9/22 پنجشنبه دو خبر از کتابخانه های عمومی یادگار امام و دبیرسیاقی شهر محمدیه

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، کتابخانه های یادگار امام و دبیرسیاقی شهر محمدیه از کتابخانه های فعال و پویای استان هستند که میزبان برنامه های فرهنگی متنوعی برای تمامی رده های سنی می باشند.
یکی از مهمترین بخش های هر کتابخانه عمومی بخش کودک و نوجوان است. در راستای این سیاست کارگاه کودک کتابخانه عمومی یادگار با توانایی مربی قصه گوی خود اعظم کاظمی که دارای رتبه ی برتر کشوری در زمینه ی قصه گویی می باشد، توانسته است رضایت بسیاری از شهروندان و اعضا را جلب کند در حدی که آموزش و کلاسهای این بخش در روزهای زوج هفته به مدت 6 ساعت برای سنین 3 - 4 سال،4 - 5 سال و 5- 6 سال بصورت مجزا برگزار می شود.

 در این بخش علاوه بر قصه گویی،جمع خوانی،بلند خوانی،آموزش های گوناگون فردی و بهداشتی و مذهبی، جشن کتاب هم برگزارشد که هریک از کودکان با همکاری والدین خود کتابچه ی کوچک را طراحی کرده و به دیگر دوستان خود معرفی کردند.

در بخش بزرگسالان نیز علاوه بر نشست کتابخانه ای که شرح و گزارش آن داده شد جمع خوانی کتاب "محمد رسول الله پیامبری برای همیشه" برگزار شد.

کتابخانه یادگار امام یکی از پربازدیدکننده ترین کتابخانه ها در هفته ی کتاب و حتی در طول سال می باشد. قرار گرفتن موزه حیات وحش در این کتابخانه یکی از مؤثرترین مؤلفه ها در جذب اعضا و بازدیدها می باشد.

بر همین اساس کتابخانه پذیرای بیش از 50 مدرسه،مهدکودک،پیش دبستانی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سطح استان بود.همکاران زحمتکش و فرهیخته ی این کتابخانه نیز در طی بازدید های بعمل آمده با توضیح دادن در مورد کتاب،کتابخانه، بخش های مختلف و کارکرد هر بخش، خدمات دهی کتابخانه،استفاده ی اعضا از سیستم جستجوی خود، آشنایی با سایت سامان و دیگر مقولات از این دست،موجبات آشنایی  بازدید کنندگان را با کتابخانه های عمومی و ساختار خدمات دهی آنها را فراهم نمودند.

بازدید مدیران شهر ازجمله شهردار مریم نخستین ، رییس فرهنگی و فرهیخته ی شورای شهر دکتر کاظمی و همچنین معاونت آموزش و پرورش شهرستان البرز جناب آقای فرهادی از کتابخانه  به همراه اهدای تقدیرنامه و تشکر و قدردانی اززحمات همکاران ارزشمند کتابخانه یادگار امام نیز به این بازدیدها غنا و رنگ و بوی خاصی داد.

***************

نشست کتاب خوان مدرسه ای در یکی از کلاس های درس دبستان عقیله با مدیریت کریمی برگزار شد در این نشست  5 نفر از دانش آموزان ، نرگس عبدالهی ، نازنین زهرا اسماعیل خانی ،مهساکریمی،کیانا نادی، و مانیا نادری بترتیب کتابهای : نیکلاکوچولو به مسافرت میرود، پیامبران و قصه هایشان ،کوه مراد صدازد،اولین ها و آخرین ها اژدها منودی  و...را برای همکلاسیهای خود معرفی کردند.

همچنین در بخش کودک کتابخانه به منظور شکوفایی خلاقیت در کودکان  یک مسابقه ساخت کاردستی برگزار شد و 10نفر از دانش آموزان بایکدیگر به رقابت پرداختند .

از دیگر اقدامات انجام شده این بود که  باحضور فعال و استقبال خوب مادر ان همراه با فرزندانشان  و با مربیگری خوب خانم جعفر قصه گویی برگزار  شد .

بيشتر