كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اپلیکیشن جشنواره رضوی
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیام سال اداره کل کتابخانه ها
پیوندها
جشنواره رضوی
خبرگزاری ها
طرح فرا خوان آمایش
فايل ها
کتاب خوان خرداد ماه 98
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود
fdfdf

dsdsd

vcvcv

vcvcvcv

gfgfg

gfgfgg

gfgfg

fdfdf

fdfdfdf

fdfdfdf

fdfdf

fdfdfdf

fdfdf

fdfdff

bnbn
1397/10/3 دوشنبه برنامه های متنوع فرهنگی اداره و کتابخانه های عمومی و مشارکتی شهرستان آبیک

برنامه های فرهنگی کتابخانه عمومی امام رضا(ع) طی آذر ماه

به مناسبت ولادت یازدهمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام حسن عسکری (ع) ، نمایشگاه کتابی با تعداد 14 عنوان کتاب در همین زمینه در کتابخانه عمومی امام رضا (ع) برگزار گردید در این نمایشگاه کتاب کتابهایی با عنوان سیری در سیره ائمه اطهار (ع) ، زندگانی چهارده معصوم (ع) ، از اینجا تا دولت کریمه ، برگزیده منتهی الآمال محدث قمی (ره) ، داستانهای و حکایت های شیرین از چهارده معصوم (ع) ، حیات فکری و سیاسی امامان شیعه (ع) ، آسمانی ترین مهربانی ، گزیده حیات و سیاسی و فکری امامان شیعه (ع) ،  منتهی الآمال ، مجموعه زندگانی چهارده معصوم (ع) ، فرهنگ جامع سخنان امام حسن عسکری (ع) ، اهل بیت (ع) در قرآن و حدیث ، نجم الثاقب و فروغ ولایت در معرض دید اعضاء و مراجعین قرار داده شد .

به مناسبت 26 آذرماه روز حمل و نقل ، کتابهایی در این زمینه از قبیل : مهندسی ترابری ، سیر تحولات حمل و نقل در ایران و جهان ، آشنایی با مفاهیم حمل و نقل جاده ای مواد خطرناک ، اصول و ضوابط ابعاد و اوزان حمل و نقل بار و ... در معرض دید اعضاء و علاقمندان قرار گرفت .

در سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه (س) ، کتابهایی در معرفی ابعاد شخصیتی این بانوی بزرگوار مانند : کاش تو را می دیدم ، میهمانی از ملکوت ، فروغی از کوثر : زندگی نامه حضرت فاطمه معصومه (س) ، مهر ولایت در آسمان ایران ، پیشوایان کرامت ، بوستان معصومه ، بانوی ملکوت ، فرهنگ سخنان فاطمه زهرا (س) ، خدای قلب من و ... در معرض دید اعضا و مراجعین قرار گرفت .

کارگاه  قصه گویی و مسابقه نقاشی و نیز کارگاه کاردستی به مناسبت شب یلدا در کتابخانه عمومی امام رضا (ع) با حضور پرشور نونهالان عزیز و خانواده هایشان برگزار گردید . و در پایان با هندوانه از این عزیزان پذیرایی صورت گرفت .

کتابخانه عمومی امام محمدباقر(ع)

جلسه شاهنامه و حافظ خوانی به مناسبت شب یلدابرگزارگردید.که بااستقبال و همراهی شرکت کنندگان مواجه گردید.دراین دورهمی آقای محمدمهدی زارع که از شاعران ونویسندگان شهر آبیک هستند حضور داشتندکه نامبرده اشعاری ازشاهنامه و قطعه شعری به نام آب حیات از غزلیات حافظ و از سروده های خودشان را برای جمع بلندخوانی کردند. همچنین محمدزارعی مسئول کتابخانه امام باقر(ع) شعر شب یلدا سروده محمدمهدی زارع وغزل رخساره برافروخته از حافظ؛ میثم انصاری غزل ساکنان حرم ستر و عفاف مریم بختیاری غزل آب حیات، حدیث سادات حسینی غزل دوصدبنده که آزادبکند، مهری جبارپور غزل تقریر می کنند حافظ و فریده جبارپورغزل رسم وفارابرای حاظرین تلاوت کردند.

درهفته آخرآذرماه  97بمناسبت فرارسیدن شب یلدا جشن ویژه خردسال درکتابخانه امام محمدباقر(ع)برگزارگردید؛ این جشن باهمت والدین ومشارکت حداکثری خردسالان برگزارشدکه کودکان درساعات حضورخود بسیارخوشحال بودند دراین جشنقصه هایی ازشاهنامه برای کودکان بازگوشد و درمورد شب یلدانیزنکاتی ویژه برای کودکان گفته شد.

کتابخانه عمومی امام علی (ع)

نشست کتاب خوانی به مناسبت روز پژوهش

دراین نشست جمعی از دانشجویان وفعالان کتابخانه دلیل نام گذاری واهمیت روز پژوهش را مورد بحث وبررسی قرار دادن که دلیل نام گذاری روزپژوهش را اینگونه توصیف نمودن که پس از پیروزی انقلاب اسلامی به منظور گسترش فرهنگ وپژوهش در جامعه 25 آذر ماه را به عنوان روز پژوهش نام گذاری کردن واهمیت پژوهش یکی از اساسی ترین نیازها برای پیشرفت وتوسعه همه جانبه یک کشور است وقدرت واستقلال هر کشور بر پژوهش استوار است ویکی از محور های پیشرفت وتوسعه هر فرد یا جامعه پژوهش است

*نشست کتاب خوان به مناسبت وفات حضرت معصومه (س)

در این نشست بحث وبررسی درباره فضیلت های ای بانوی بزرگوار بودامام رضا (ع) می فرماید (هرکس که حضرت معصومه را زیارت کند در حالی که به حق او آگاه باشد بهشت از آن اوست)

جشن شب یلدا

تزئین کتابخانه به مناسبت شب یلدا و حضور دانش آموزان درکتابخانه و از آداب ورسوم مخصوص شب یلدا وجشن هایی که در این شب برگزارمی شود برای دانش آموزان گفته شد ونشست شعر خوانی ودیوان حافظ در کتابخانه از دیگر برنامه های شب یلدا بود.وپذیرایی از شر کت کنندگان نیز در کتابخانه صورت گرفت .

حاضرین درخواست تداوم این نوع گردهمایی هاراداشتند.

کتابخانه مشارکتی شهید خجسته روز

کتابخانه مشارکتی شهیدخجسته روز نیز با برگزاری برنامه های متعدد ویژه شب یلدا موجبات خشنودی و شادی اعضا و حاضرین را فراهم آورد .اجرای نمایش با موضوع زمستان و یلدا و کلاس کاردستی و ساخت ماکت مربوط به مراسم یلدا واجرای موسیقی وتزیین سفره شب یلدا و برگزاری مسابقات تفریحی برای حاضرین از جمله اقدامات کتابخانه مشارکتی خجسته روز بود که با مدیریت بیک محمدی و همکاران ایشان صورت گرفت .دراین برنامه کازانی معاونت پرورشی آموزش و پرورش و کارشناسان آموزشی آموزش و پرورش نیز حضور داشتند.

بيشتر