كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اپلیکیشن جشنواره رضوی
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیام سال اداره کل کتابخانه ها
پیوندها
جشنواره رضوی
خبرگزاری ها
طرح فرا خوان آمایش
فايل ها
کتاب خوان خرداد ماه 98
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود
یسیسی

یسیسی

بیبیب

بیبیبیب

بیبیبیب

بیبیب

بیبیب

یسیس

یسیسی

بیبیب

بیبیب

یبیب
1397/10/3 دوشنبه چند خبر کوتاه از کتابخانه های شهدا و امام خمینی(ره) قزوین و شهید فهمیده تاکستان

برنامه فرهنگی کتابخانه عمومی شهدا شهر قزوین

بخش کودک کتابخانه عمومی شهدا اقدام به برگزاری برنامه های متنوعی کرد که جشنی نیز در این رابطه در کتابخانه عمومی شهدا شهر قزوین برگزار شد ، در این برنامه اعضای کودک درباره ی  شب یلدا و سبقه تاریخی آن صحبت کردند و نظرات خود را در میان گذاشتند و همچنین با مهره های بازی دومینو به ساخت ماکت پرداختند و سپس با استفاده از کاغذ رنگی کاردستی ساختند و همچنین نمایشنامه ای درباره ی شب یلدا با همکاری  این اعضا طراحی و اجرا شد.

************

جشن زمستانه کتابخانه عمومی شهید فهمیده تاکستان

جشن یلدا با حضور اعضای خردسال،  نوجوان و مادران خانه دار در سالن مطالعه کتابخانه عمومی شهید فهمیده برگزار گردید.

  در ابتدای این جشن  علی اکبر طاهرخانی مسئول کتابخانه  صحبتهای را با موضوع آشنایی با بلندترین شب سال که به نام شب شب یلدا  یا شب چله در فرهنگ ما ایرانیان نام گزاری شده توضیحاتی را دادند   و همچنین لیلا طاهرخانی کتابدار کتابخانه برنامه متنوع مسابقه برای نوجوانان در کتابخانه را به اجرا گذاشتند.

این برنامه متنوع  نمایش عروسکی داشت که دو هنرمند خردسال و عضو کتابخانه : هستی رحمانی و نازآفرین طاهرخانی  برای حاضرین  با موضوع ننه سرما را اجرا کردن  که با استقبال خوبی همراه بود ،  معرفی و شعر خوانی تعدادی از اعضای خردسال کتابخانه و  قصه گویی از دیگر برنامه های انجام شده در این کتابخانه بودند.

************

با هدف بزرگداشت سنت های ایرانی و آشنایی کودکان با این آئین ها، با حضور بیش از 20 نفر از اعضای فعال بخش کودک کتابخانه امام خمینی (ره) جشنی شامل برنامه نقاشی و قصه گویی به مناسبت شب یلدا برگزار گردید. در طی اجرای این برنامه ها کودکان شرکت کننده به آشنایی با آداب و رسوم این شب و شعرخوانی دراین زمینه پرداختند. در پایان نیز به کودکان هدایایی اهدا شد و پذیرایی شدند.

بيشتر